مراحل پنجگانه عرضه تسهیلات در صندوق توسعه تكنولوژی های جدید

مراحل پنجگانه عرضه تسهیلات در صندوق توسعه تكنولوژی های جدید به گزارش نیو باكس صندوق توسعه تكنولوژی های جدید به منظور عرضه خدمات گوناگون در حوزه مالی و اعتباری به زیست بوم نوآوری كشور، ۵ مرحله را بعنوان مدل و شیوه كارگزاری مالی تعریف كرده است.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، صندوق توسعه تکنولوژی های جدید به منظور ایجاد زمینه های مشارکت و سرمایه گذاری بخش غیردولتی و حمایت کمی و کیفی از فعالیتهای پژوهشی، کاربردی، توسعه ای و فناوری تاسیس شد و عرضه خدمات مالی ویژه به کارآفرینان متخصص و نوآوران، سرمایه گذاری خطرپذیر، مشارکت مدنی، لیزینگ محصولات دانش بنیان، صدور ضمانتنامه های بانکی، فروش اقساطی، مضاربه و تضمین طرح های دانش بنیان از خدمات این صندوق به حساب می آید.
این صندوق برای خدمت رسانی بهتر نهادهای تخصصی در زمینه IT و ارزیابی و توانمندی بوجود آورده است.
مدل کارگزاری فناوری در ارتباط با صندوق شامل ۵ مرحله است. در اولین مرحله لیستی از توانمندی های شرکتهای فناور تهیه می شود و همینطور نیازهای فناورانه دستگاههای اجرایی هم مورد ارزیابی قرار می گیرد.
بر مبنای اعلام معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، در مرحله بعد، این لیست ها به صندوق عرضه می شود. برای تحقق عرضه پاسخ های فناورانه به نیازهای احصاء شده، از ساختارهای مالی و اعتباری و بازوهای تخصصی صندوق استفاده می شود. در مرحله چهارم، استفاده از ظرفیت شرکتهای دانش بنیان، خلاق و فناور برای حل مشکل به کار گرفته می شود. در مرحله آخر هم هر اقدام باقیمانده ای انجام می گیرد تا حل مساله به صورت کامل انجام گیرد.1399/08/17
19:38:53
5.0 / 5
1565
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه