نظارت بر ۵ گروه كالایی دارای اولویت در هفته جاری

نظارت بر ۵ گروه كالایی دارای اولویت در هفته جاری سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان بر پنج گروه كالایی بعنوان اولویت هفتگی بازرسی در هفته جاری بازرسی و نظارت خواهد داشت.به گزارش نیو باکس به نقل از وزارت صمت، بازرسان سازمان حمایت و سازمانهای صمت استانها در سراسر کشور این هفته بر بازار گوشت قرمز، نهاده های دامی، مرغ زنده و گرم، روغن خوراکی، محصولات فولادی بازرسی خاص و ویژه خواهند داشت.
تمرکز این بازرسی ها توجه به ثبت کالا در سامانه جامع انبارها بوده است و ۱۷ قلم کالای اساسی در اولویت بازرسی ها قراردارد که هر هفته باتوجه به شرایط بازار ۵ قلم کالای اولویت دار برای تمرکز بازرسی ها و نظارت جدی بر پروسه تامین و توزیع آنها در طول هفته مورد بررسی قرار می گیرد.
برابر جمع بندی های انجام شده از طرف سازمانهای صمت استانها در هفت ماه اول امسال بیش از ۸۵۰ هزار مورد بازرسی فقط در رابطه با کالاهای اولویت دار از واحدهای صنفی و غیرصنفی در سراسر کشور انجام که در نهایت منجر به تشکیل ۳۸ هزار و۵۹۳ پرونده شده است.
ارزش ریالی پرونده های متشکله را بیش از ۳ میلیارد و ۵۹۴ میلیون و ۱۶۷ هزار ریال بوده است و تمام پرونده های تشکیل شده برای رسیدگی و صدور حکم به ادارات کل تعزیرات حکومتی استانها ارسال شده است.
با راه اندازی سامانه یکپارچه مدیریت بازرسی از این پس مراحل تشکیل پرونده و رسیدگی به آن شفاف خواهد شد.
توسط بازرسان این سازمان و سازمانهای صمت استانها انبارها و مراکز نگهداری کالا رصد شده و بازرسی ها در سطح بازار نیز با تمرکز بر اقلام و مایحتاج ضروری مورد نیاز مردم با قوت تداوم داشته و از تخلفات احتمالی جلوگیری می شود.
برخورد با پدیده احتکار، اختفا و امتناع از عرضه، گرانفروشی و کم فروشی، عدم صدور فاکتور، اعلام موجودی، حراج غیرمجاز و … از مواردی است که باید بازرسان این سازمان و سازمانهای صنعت، معدن و تجارت استان های سراسر کشور در اولویت های بازرسی خود از بازار قرار دهند.
این سازمان از مردم کشور درخواست کرد تا همچون گذشته در صورت مشاهده هرگونه تخلف دراین زمینه ها، با شماره تلفن ۱۲۴ این سازمان و ستادهای خبری سازمانهای صمت سراسر کشور تماس گرفته و تخلفات را گزارش دهند.

1399/08/25
12:24:40
5.0 / 5
1115
تگهای خبر: بازار , تجارت , تولید , سازمان
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه