سوء استفاده برخی شركتهای پخش از فروشگاهها

فروش روغن به شرط خرید سایر اقلام!

فروش روغن به شرط خرید سایر اقلام! معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران اعلام نمود كه فروش روغن مصرف خانوار به واحدهای صنفی و مصرف كنندگان منوط به خرید سایر اقلام، از مصادیق فروش الزامی است.


سعید محمدی پور در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: بررسی های میدانی بازرسان طی روزهای اخیر نشان میدهد که برخی از شرکت های پخش و صنوف توزیعی، فروش روغن با مصرف خانوار را منوط به خرید سایر اقلام کرده اند که برمبنای ماده ۶۴ قانون نظام صنفی، معادل تخلف فروش الزامی است.
ایشان سپس اصرار کرد که بازرسان این سازمان و اتاق اصناف در صورت مشاهده و دریافت گزارش، با متخلفان برخورد قانونی می کنند و مراتب به سازمان تعزیرات حکومتی ارسال خواهد شد.
معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت استان تهران همین طور از تصویب مصوبه کارگروه تنظیم بازار استان در خصوص برخورد جدی با شرکت های پخش متخلف آگاهی داد و اظهار داشت: روغن مصرف خانوار به وفور در بازار وجود دارد و عرضه آن در تمام فروشگاه های زنجیره ای، شرکت های تعاونی مصرف، میادین میوه و تره بار و فروشگاه های توزیعی سراسر استان شروع شده است.
این مقام مسوول در آخر از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی مراتب را به سامانه ۱۲۴ گزارش کنند.
به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، اواخر شهریورماه بود که عرضه روغن جامد در فروشگاه ها کم شد و قیمت آن نیز افزایش پیدا کرد. کمتر از یک ماه بعد نیز روغن مایع در بازار کمیاب شد؛ بطوریکه این کالا یا در مغازه ها و فروشگاه های بزرگ نبود یا به هر نفر تنها یک روغن فروخته می شد. بااینکه بنا بر وعده مسئولان مربوطه قرار بود از هفته گذشته روغن در بازار توزیع و مشکل این کالای پرمصرف حل شود، اما بنظر می رسد این وعده خصوصاً در بخش روغن جامد هنوز بطور کامل عملیاتی نشده است. البته بتازگی معاون دفتر برنامه ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت از تامین و توزیع ۱۴۰ هزار تن روغن (مایع خوراکی و جامد بخش صنف و صنعت) از محل ذخایر راهبردی کشور آگاهی داد و اظهار داشت که "ظرف یک ماه آینده کل مشکل روغن حل خواهد شد".1399/08/29
12:20:04
5.0 / 5
1056
تگهای خبر: بازار , تجارت , خرید , سازمان
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه