استان مركزی در انتظار افزایش دو میلیون تنی فرآوری محصولات كشاورزی

استان مركزی در انتظار افزایش دو میلیون تنی فرآوری محصولات كشاورزی به گزارش نیو باكس مركزی مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد كشاورزی استان مركزی اظهار داشت: هم اكنون تعداد 110 واحد نیمه كاره و در حال ساخت صنایع تبدیلی در استان وجود دارد كه پیش بینی می شود با بهره برداری از آنها بیش از دو میلیون تن به ظرفیت فرآوری استان افزوده شود.


علی صفری در گفت و گو با ایسنا با اعلان اینکه صنایع تبدیلی تکمیل کننده زنجیره تولید بخش کشاورزی هستند و بدون آنها زنجیره تولید ناقص است، اظهار نمود: تا حالا با بهره برداری از ۲۷۵ طرح صنایع تبدیلی بیش از سه و نیم میلیون تن ظرفیت جذب محصولات کشاورزی و پنج هزار و ۵۱۱ نفر اشتغال در استان مرکزی به وجود آمده است.
وی ادامه داد: از شروع سال ۹۸ تا ابتدای مهرماه ۹۹ تعداد ۵۸ واحد صنایع تبدیلی با ظرفیت جذب ۶۳۰ هزار تن محصولات خام کشاورزی در استان به بهره برداری رسیده است.
مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی استان اشاره کرد: با بهره برداری از طرح های مذکور که با سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال سرمایه به وجود آمده اند، هزار و ۱۷۴ شغل جدید به وجود آمده که از لحاظ ظرفیت سازی و ایجاد اشتغال جهش بسیار بزرگی در این عرصه رخ داده و در مقایسه با سنوات قبل بی سابقه بوده است.
صفری افزود: این رشد در تمامی بخش های صنایع تبدیلی(زراعی، باغی، دامی، شیلاتی و سردخانه) رخ داده و بعضی از صنایع به وجود آمده در استان همچون فرآوری سیب زمینی و تن ماهی برای نخستین بار در استان ایجاد راه اندازی شده اند. همچون اولویت های صنایع تبدیلی استان، تکمیل واحدهای نیمه کاره صنایع تبدیلی، بازسازی و نوسازی برخی صنایع، فعال کردن واحدهای راکد، ایجاد زنجیره تولید و زنجیره ارزش و توسعه کشاورزی قراردادی است.
منبع:

1399/09/01
16:35:01
5.0 / 5
1232
تگهای خبر: توسعه , تولید , سازمان , سرمایه
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه