مدیرعامل سایپا اعلام كرد

تحقق جهش تولید با توان داخلی و توسعه محصولات در سایپا

تحقق جهش تولید با توان داخلی و توسعه محصولات در سایپا مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا ضمن اشاره به بیانات اخیر رهبری در مورد جهش تولید خودرو، اظهار داشت: فرامین رهبر معظم انقلاب را در زمینه رشد تولیدخودرو با تاكید بر توان قطعه سازان داخلی محقق خواهیم كرد.


به گزارش نیو باکس به نقل از مهر به نقل از سایپا، سیدجواد سلیمانی اظهار داشت: در دو سال قبل گروه سایپا با تاکید بر ظرفیت های موجود در داخل و شناسایی توان شرکت ها و مجموعه های دانش بنیان داخلی توانسته است ضمن ارتقا کیفیت و معرفی محصولات جدید، رونق تولید را رقم بزند.
وی ضمن اشاره به شکست پروژه تحریم صنعت خودرو ایران افزود: با تاکید بر توان موجود در کشور و بی نیاز از شرکای بدعهد خارجی، دشمن را در دستیابی به اهداف تحریم ناکام گذاشته و محصولات جدیدی را برپایه مگاپلت فرم ملی سایپا (SP100) به بازار عرضه کردیم.
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا اضافه کرد: گام مهم دیگر توقف تولید پراید و حذف این محصول پرتیراژ از سبد محصولات سایپا بود که با عنایت به ظرفیت ۵۰ درصدی آن از کل ظرفیت تولید سایپا، یک خلأ بسیار بزرگ محسوب می شد، اما توانستیم با برنامه ریزی دقیق و همکاری قطعه سازان این خلأ جدی را پر کرده و در سال جهش تولید، به ارتقا کیفیت هم توجه داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه راهبرد سایپا توسعه همکاری با صنایع دفاعی و شرکتهای دانش بنیان در حوزه داخلی سازی قطعات است، خاطرنشان کرد: هم اکنون بیشتر از ۸۰ قطعه از محصولات خویش را با همکاری وزارت دفاع، نیروی هوافضای سپاه پاسداران و نیروی هوایی ارتش در دست ساخت و بومی سازی داریم و پیش تر هم بخش زیادی از قطعات مورد نیاز را با کمک شرکتهای دانش بنیان و استارتاپ های ایرانی داخلی سازی کرده ایم.
سلیمانی جهش تولید با ادامه استفاده از ظرفیت های موجود و همگام با جهش تکنولوژی را هدف سال جاری سایپا عنوان نمود و اظهار داشت: توسعه همکاری با همه قطعه سازان داخلی بخصوص نیروهای مسلح و شرکتهای دانش بنیان را با قدرت پیش می بریم.
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در انتها اظهار داشت: برنامه های جدیدی در زمینه ساخت قطعات بسیار پیشرفته خودرویی با توان داخلی را به اجرا درآورده ایم که جزئیات آنرا در آینده اعلام خواهیم کرد.

1399/09/07
13:29:36
5.0 / 5
1140
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه