رییس اتاق بازرگانی استان:

كارت بازرگانی ۶۷ شركت بزرگ استان مركزی در تهران صادر گردیده است

كارت بازرگانی ۶۷ شركت بزرگ استان مركزی در تهران صادر گردیده است مرکزی رئیس اتاق بازرگانی استان مرکزی با اشاره به اینکه 67 شرکت بزرگ استان مرکزی کارت بازرگانی خودرا از تهران دریافت کرده اند، خواهان انتقال این کارت ها به داخل استان شد.


ناصر بیگی بیستم آذرماه در چهل و نهمین جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان مرکزی، درباب اعمال و محاسبه مالیات استانی بر طبق بستانکاری حساب تراکنش های بانکی اشخاص حقیقی و فراقانونی بودن این اعمال و محاسبه بیان کرد: متاسفانه این نوع محاسبه مالیات مورد پذیرش بخش خصوصی نیست و موضوع به مراجع قضایی منعکس شده است و در آخرین رسیدگی به این مسئله، 72 ساعت پیش رای جدیدی در شعبه 4 تجدیدنظر صادر شد که باردیگر مقابل سازمان امور مالیاتی بوده است.
بیگی با تاکید بر اینکه سازمان امور مالیاتی با این نوع مالیات ستانی، ناخواسته در حال اذیت مودیان است و مشغله ای هم برای دستگاه های دیگر مانند دیوان عدالت اداری به وجود آورده است، اظهار داشت: پیشنهاد می شود که استانداری مرکزی مکاتبه ای با ستاد اقتصاد مقاومتی کشور در خصوص حذف یا اصلاح قانون مذکور درباب بررسی چگونگی رسیدگی به تراکنش های بانکی مودیان و وصول مطالبه مالیات عملکرد و ارزش افزوده مربوط به سنوات پیش از سال 1395 انجام دهد.
وی ادامه داد: اتاق بازرگانی استان مرکزی دادخواستی مبتنی بر اعتراض به بررسی و ورود واحدهای مالیاتی به تراکنش های بانکی مودیان و وصول مطالبه مالیات عملکرد و ارزش افزوده مربوط به سنوات پیش از سال 1395 به دیوان عدالت اداری جهت ستاندن رای وحدت رویه دیوان تهیه و اقدام نماید، همین طور اداره کل امور مالیاتی استان تا تعیین و صدور رای نهایی دیوان عدالت اداری، حداقل به مدت سه ماه نسبت به صدور رای و تشخیص مالیات متمم نسبت به پرونده های موضوع مصوبه امتناع داشته باشد.
بیگی با اعلان اینکه اعتقاد داریم که این مصوبه و دستورالعمل فراتر و حتی مغایر قانون است، اضافه کرد: طبق ماده 96 قانون خدمات کشوری اگر مصوبه ای مغایر قانون باشد، می توان آنرا به انجام نرساند، اما سازمان امور مالیاتی استان تاکید بسیاری دارد که این مصوبه، دستور سازمان امور مالیاتی است و باید اجرائی شود، در صورتیکه طبق ماده مذکور می توان آنرا به انجام نرساند تا اصلاح یا تعیین تکلیف صورت گیرد.
وی درباب انتقال کارت های بازرگانی بنگاه های اقتصادی به داخل استان اظهار نمود: در مجموع 194 شرکت در استان مرکزی کارت بازرگانی خودرا از خارج از استان دریافت کرده اند که از این تعداد برخی غیرفعال بوده یا شرکت های بزرگی نیستند، اما هم اکنون حدود 67 شرکت که عموما شرکت های بزرگ استان مرکزی مانند پتروشیمی، آبسال، روناس، بوتان، سرامیک سینا، آلومرول، نورد آلومینیوم، شرکت معدنی املاح، واگن پارس، شیشه کاوه فلوت، شیشه ایران فلوت و... هستند کارت بازرگانی خودرا از تهران دریافت کرده اند.
رئیس اتاق بازرگانی استان مرکزی اشاره کرد: باید کارت بازرگانی شرکتها و بنگاه های اقتصادی در محل ثبت و صدور پروانه صادر شود.1399/09/21
13:05:54
5.0 / 5
1299
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه