معاون وزیر صمت خبر داد:

افزایش سقف تأمین مالی پروژه ها تا سقف ۱۰۰ میلیارد ریال

افزایش سقف تأمین مالی پروژه ها تا سقف ۱۰۰ میلیارد ریال معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: با تعامل و همکاری سازمان بورس و اوراق بهادار، سقف تأمین مالی پروژه ها تا سقف ۱۰۰ میلیارد ریال از راه تأمین مالی جمعی شد.به گزارش نیو باکس به نقل از وزارت صمت، سعید زرندی در جلسه کارگروه تأمین مالی عنوان کرد: با تعامل و همکاری سازمان بورس و اوراق بهادار، سقف تأمین مالی پروژه ها تا سقف ۱۰۰ میلیارد ریال از راه تأمین مالی جمعی شد. پیش از این هر پروژه تا سقف ۲۰ میلیارد ریال امکان استفاده از ابزار تأمین مالی جمعی را داشت، اما با عنایت به افزایش قابل توجه شاخص بهای تولید کننده این رقم با تصمیم فرابورس، به ۱۰۰ میلیارد ریال برای هر پروژه افزایش یافته است.
وی اظهار داشت: در این روش، شرکت ها می توانند پروژه های توجیه پذیر خود که به علت کمبود منابع اجرا نشده است را با استفاده از جمع آوری سرمایه های خرد مردمی تأمین مالی کرده و پروژه به بهره برداری برسد.
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: با عنایت به اهمیت ابزار تأمین مالی جمعی در جذب و هدایت سرمایه های خرد مردمی به سمت پروژه های مولد و ارزش آفرین، این مورد جزو اولویت های کاری معاونت قرار دارد.
زرندی اظهار داشت: چالش ها و موانع دستورالعمل تأمین مالی جمعی به سازمان بورس و اوراق بهادار منعکس شده که با تعامل خوب آنان شاهد مصوبات خوبی در این عرصه هستیم.
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: بارها تاکید کردیم که تولید باید به طرف استفاده از ابزارهای نوین مالی حرکت نماید و ساختار مالی شرکت ها به این سمت حرکت نماید و ما هم بعنوان وزارتخانه باید با تعامل با سایر دستگاه ها این مسیر را هموار نماییم.

1399/10/03
21:58:41
5.0 / 5
1165
تگهای خبر: ابزار , تجارت , تولید , دستگاه
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه