مدیركل تعزیرات حكومتی استان كهگیلویه و بویراحمد:

فریب مردم به اسم تخفیف در فروشگاه های زنجیره ای!

فریب مردم به اسم تخفیف در فروشگاه های زنجیره ای! کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کهگیلویه و بویراحمد از فریب مردم به اسم تخفیف های غیرواقعی در فروشگاه های زنجیره ای در سطح این استان آگاهی داد.


«براتعلی صالحی» در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اضافه کرد: چند وقتی است که نظارت بر فروشگاه های زنجیره ای و بزرگ را در دستور کار خود قرار داده ایم.
وی اظهارکرد: قیمت های این فروشگاه ها گاهی غیرواقعی بودند، قیمت هایی که درج کردند و تخفیفاتی که نوشته بودند و تبلیغ می کردند، واقعی نبودند. روی کالا قیمت کمتر بود اما قیمت ها را بالاتر زده بودند و مردم را فریب می دادند و درصدی قیمت را پایین می آوردند و اعلام می کردند که ۳۰ یا ۴۰ درصد تخفیف داده می شود و مردم فقط نوشته را می خواندند و دقت نمی کردند.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد: بدین سبب فروشگاه های زنجیره ای از اعتماد مردم سو استفاده می کردند که با نظارت های صورت گرفته دست شان رو و جلوی آنها گرفته شد. مردم مواظب باشند تا فریب تخفیف های غیر واقعی را نخورند.
صالحی ضمن سفارش به مردم که به تاریخ مصرف کالاها توجه نمایند، اشاره کرد: گاهی تاریخ مصرف کالاها در فروشگاه های زنجیره ای و بزرگ گذشته که از مردم تقاضا داریم به این مساله جهت حفظ سلامتی خود دقت و توجه بیشتر کنند.
وی افزود: فروشگاه های زنجیره ای و بزرگ باید در ارتباط با سهمیه کالاهای دولتی که در اختیارشان قرار می گیرد بیشتر دقت کنند که سلب اعتماد نسبت به خودشان نکنند و تخلفی صورت نگیرد.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: باید بحث دخالت کاربر در زمینه زدن قیمت و ارائه صورت حساب در فروشگاه های زنجیره ای حذف شود. دو قیمت در سیستم فروشگاه های زنجیره ای برای یک کالا که روی آن قیمت درج نشده، ثبت شده که هنگام حساب کردن بدهی مشتری، کاربر می تواند به سلیقه خود هر کدام از قیمت ها را که بخواهد حساب و ثبت نماید.
صالحی با اعلان اینکه دخالت کاربر در زدن قیمت و قیمت گذاری برای مشتری در فروشگاه های زنجیره ای باید حذف شود، اشاره کرد: در صورتیکه کاربر سالم باشد مشکلی نیست اما اگر کاربر سالم نباشد قیمت بالاتر را برای مشتری حساب می کند که تخلف است.
وی اظهارکرد: این مساله باید در کل کشور اصلاح و دست کاربران درباب قیمت گذاری بسته شود نه اینکه از هرکس خوشش آمده قیمت کمتر را بزند و از هر کس خوشش نیامده قیمت بیشتر را بزند.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به هدف از ایجاد و راه اندازی فروشگاه های زنجیره ای بیان کرد: دسترسی مردم برای خرید آسان تر، خرید یک جا، قیمت مناسب و تنوع و کیفیت، کمتر شدن هزینه های مردم و خرید کالای ارزانتر را همچون اهداف راه اندازی فروشگاه های زنجیره ای هستند.1399/10/13
13:29:20
0.0 / 5
1252
تگهای خبر: خرید , فروش , قیمت , كالا
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه