تاكید ایران و روسیه بر همكاری مشترك در زمینه تولید خودرو، هواپیما، بالگرد و كشتی سازی

تاكید ایران و روسیه بر همكاری مشترك در زمینه تولید خودرو، هواپیما، بالگرد و كشتی سازی به گزارش نیو باکس همکاری مشترک در زمینه تولید خودرو، هواپیما، بالگرد و کشتی سازی، محور گفت وگوی مقامات ایران و روسیه در همایش مشترک صنعتی - تجاری دو کشور بود.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، همایش ویدئو کنفرانسی صنعتی-تجاری ایران و روسیه با حضور معاونان وزیر صنعت و تجارت ایران و روسیه با تاکید بر ضرورت گسترش همکاریهای دوجانبه در تولید خودرو، هواپیما، بالگرد، قطعه سازی و کشتی سازی انجام شد.
زادبوم معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران، ریزانسف معاون وزیر صنعت و تحارت روسیه، جلالی سفیر ایران در روسیه و تعدادی از مقامات و فعالان حوزه سازمان توسعه و گسترش، بخش های صنعت و تجارت دو کشور در این همایش دیدگاه های خود در زمینه راههای تقویت همکاریهای صنعتی و تجاری بین ایران و روسیه بیان نمودند.
کاظم جلالی در این جلسه با ارائه پیشنهاد تشکیل هلدینگ های مشترک تجاری و صنعتی با هدف بهره مندی بهینه از کریدور سبز گمرکی به وزارت صنعت و تجارت روسیه اظهار داشت: همکاری مشترک هلدینگ های دو کشور می تواند نقش مهمی در توسعه مراودات تجاری بین ایران و روسیه داشته باشد.
وی تولید مشترک خودرو و قطعه سازی، تبادل تجربه، تحقیق و پژوهش در زمینه نوآوری های مربوط به طراحی و ساخت خودرو های سنگین، همچون اتوبوس، کامیون و خودرو سواری، بازاریابی و سرمایه گذاری مشترک، را از دیگر ظرفیت های موجود برای همکاری مشترک عنوان نمود.
جلالی توسعه تجارت، ترانزیت و حمل و نقل را یکی دیگر از زیرساخت های مهم برای همکاری عنوان نمود و اظهار داشت: تکمیل کریدور شمال جنوب، تقویت ناوگان دریایی و حمل و نقل ترکیبی، شامل حمل و نقل جاده ای - ریلی - دریایی، میتواند در تسهیل تجارت بین دو همسایه مهم باشد.
سفیر کشورمان، توسعه بنادر و استفاده از کشتی های باری، فعالیت مشترک در زمینه تولید هواپیما و بالگرد از دیگر ظرفیت های قابل توجه برای همکاری برشمرد.
1399/10/30
22:42:41
0.0 / 5
805
تگهای خبر: بازار , تجارت , توسعه , تولید
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه