با مشاركت پژوهشگاه وزارت ارتباطات انجام می شود

تولید اولین خودروی هوشمند كشور در سایپا

تولید اولین خودروی هوشمند كشور در سایپا تفاهم نامه همکاری فی درخلال پژوهشگاه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا، به امضا رسید.


به گزارش نیو باکس به نقل از مهر به نقل از شرکت سایپا، در جهت ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی و استفاده مناسب تر از توانمندی های داخلی، پژوهشگاه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا تفاهم نامه ای امضا کردند که به دنبال آن مقرر است دو مجموعه یاد شده در تولید نخستین خودروی هوشمند در کشور؛ طراحی و تولید حسگرها و رادار در قالب سیستم دستیار راننده خودرو و خودروران؛ توسعه قابلیت های خودرو های متصل و عرضه بسترهای رایانش ابری؛ طراحی و تولید نمونه قطعات با فناوری پیشرفته الکترونیکی مورد نیاز در خودرو و درنهایت بهره برداری از آزمایشگاه طرفین به منظور تکمیل فرایند توسعه محصول همکاری داشته باشند.
گفتنی است، مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا مجموعه ای تحقیقاتی-صنعتی و یکی از بزرگترین مراکز تحقیق و توسعه خودروسازی کشور است. این مجموعه توانمندی کافی و مناسب در حوزه طراحی، توسعه و تکوین خودرو دارد. پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات هم مجموعه ای راهبردی و با زیرساخت های پیشرفته است که در جهت خودکفایی توسعه دانش فنی ارتباطی و اطلاعاتی فعالیت می کند.


منبع:

1399/11/09
12:27:42
0.0 / 5
737
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه