مجوز مجلس به بانكهای تجاری برای دادن تسهیلات به سرمایه گذاران

مجوز مجلس به بانكهای تجاری برای دادن تسهیلات به سرمایه گذاران نمایندگان مجلس شورای اسلامی به بانک های تجاری و تخصصی مجوز دادند که تا مبلغ ۳ میلیارد دلار تسهیلات به سرمایه گذاران داخلی برای اجرای طرحهای توسعه ای و زیربنایی با اولویت مناطق محروم و کمترتوسعه یافته اختصاص داده شود.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا نمایندگان مجلس در جلسه علنی نوبت عصر امروز (دوشنبه) و در ادامه بررسی بخش هزینه ای لایحه بودجه ۱۴۰۰، بند الف تبصره ۴ ماده واحده این لایحه را تصویب کردند.
طبق این مصوبه، به بانک های تجاری و تخصصی اجازه داده می شود در سال ۱۴۰۰ از محل منابع در اختیار نسبت به مشارکت و یا اعطای تسهیلات ارزی- ریالی با رعایت مقررات شورای پول و اعتبار به موارد زیر اقدام کنند:
ردیف ۱- تا مبلغ سه میلیارد دلار به سرمایه گذاران بخشهای خصوصی، تعاونی و نهادهای عمومی غیردولتی و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء برای طرحهای توسعه ای بالادستی نفت و گاز با اولویت میادین مشترک برای افزایش ضریب بازیافت مخازن و احیای میادین قدیمی و جمع آوری گازهای همراه بدون انتقال مالکیت نفت و گاز موجود در مخازن و تولیدی از آنها.
ردیف ۲ - طرحهای توسعه ای و زیربنایی سازمان های توسعه ای بخش صنعت و معدن و بخش برق و منابع آب با مشارکت حداقل پنجاه و یک درصدی بخشهای خصوصی و تعاونی با اولویت مناطق محروم و کمترتوسعه یافته برپایه مزیتهای منطقه ای و با تاکید بر جهت گیری های آمایش سرزمین.
ردیف ۳ - به سرمایه گذاران بخشهای خصوصی، تعاونی و نهادهای عمومی غیردولتی و بسیج سازندگی برای طرحهای صنایع تکمیلی و تبدیلی محصولات کشاورزی و دامی و صنایع پتروشیمی، تسهیلات طرح های صنایع تکمیلی و تبدیلی کشاورزی، با اولویت بهسازی و نوسازی واحدهای فعلی، طرح های آب و فاضلاب کل کشور و استان خوزستان و سیستان و بلوچستان، راه اندازی واحدهای جدید در نواحی روستایی و عشایری و در کنار قطب های تولید محصولات کشاورزی و مناطقی که قابلیت کشت پاییزه دارند، اعطا می شود.
جزء الحاقی- به سرمایه­ گذاران بخش­های خصوصی، تعاونی و نهادهای عمومی غیردولتی و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء برای طرحهای زیربنایی راه نظیر آزاد راهها و بزرگ راهها و راه های اصلی.
منبع:

1399/12/11
20:03:38
0.0 / 5
545
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه