سرپرست معاونت معادن و صنایع معدنی وزارت صمت:

اختلاف ۶ ۲ میلیون تنی آمار تولید و مصرف در فولاد حقیقت ندارد

اختلاف ۶ ۲ میلیون تنی آمار تولید و مصرف در فولاد حقیقت ندارد سرپرست معاونت معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) اعلام نمود که اختلاف۶.۲ میلیون تنی آمار تولید و مصرف در فولاد حقیقت ندارد.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، اسدالله کشاورز در گفت وگوی زنده تلویزیونی با خبر سراسری اظهار نمود: از اصحاب رسانه درخواست دارم تا قبل از رسانه ای کردن این گونه موارد از ما مسؤلان هم سوال کنند؛ ۲.۶ میلیون تن اعلامی درباره اختلاف آمار تولید و مصرف صحیح نیست.
وی ادامه داد: تولید واقعی شمش فولاد ۲۹ میلیون تن بوده است که به میزان ۲۲.۲ میلیون تن مصرف و میزان صادرات ما حدود ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تن بوده است. پس اختلاف تنها ۳۰۰ هزار تن است و کسری که مشاهده می کنید گم نشده و به میزان موجودی کف انبارواحدهای تولیدی مربوط است.
سرپرست معاونت معادن و صنایع معدنی وزارت صمت بیان نمود: ما در سال ۱۳۹۹ در مجموع ۶۰۰۰ تن واردات شمش خام داشتیم که در ارتباط با اقلام خاص است و امکان تولید آن وجود ندارد. صادرات سال ۱۳۹۸ هم حدود ۶ میلیون و ۸۵۰ هزار تن بوده است و کاهش آن به علت ساز و کار بازار بوده است.
بنا بر اعلام شاتا، کشاورز اضافه کرد: ما مسئولیت تأمین واحدهای تولیدی واقع در زنجیره فولاد را داریم، پس هر واحد تولید فولاد که تولیدات خویش را در بورس عرضه کند، می تواند مازاد تولید را صادر کند.
او در آخر تصریح کرد: برای واحدهای بزرگ، با عنایت به میزان تولید، میزان کف عرضه ای برای واحدهای تولید فولادی تعریف شده است.
منبع:

1400/02/21
10:50:22
5.0 / 5
645
تگهای خبر: بازار , تجارت , تولید , صادرات
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه