رئیس سازمان ملی استاندارد خبر داد:

اعطای ۲۰ نشان حلال به تولیدكنندگان

اعطای ۲۰ نشان حلال به تولیدكنندگان نیو باكس: رئیس سازمان ملی استاندارد اظهار داشت: كارشناسان استاندارد بعنوان ضابط قضایی، می توانند اقدامات لازم را در محل تخلف انجام و موارد را برای اجرا به دستگاه قضایی ارجاع دهند.به گزارش نیو باكس به نقل از سازمان ملی استاندارد، نیره پیروزبخت، انتخاب سازمان ملی استاندارد ایران را بعنوان دستگاه برتر در جشنواره شهید رجایی یكی از مهمترین دستاوردهای داخلی این سازمان عنوان نمود و اظهار داشت: هر چند كه این موفقیت مبین عملكرد خوب سازمان ملی استاندارد ایران است اما هنوز برای مسئولان این سازمان رضایت بخش نیست و اعتقاد ما بر این است كه باید نظام استانداردسازی در همه جای ایران فراگیر شود.
وی از گسترش بازرسی و نمونه برداریها در مراكز تولید و عرضه بعنوان بخش دیگری از فعالیت های این سازمان در یك سال اخیر اطلاع داد و اضافه كرد: با شدت بخشیدن به بازرسی های میدانی در سطح بازار، تولیدكنندگان كالاهای بی كیفیت و جاعلان علامت استاندارد شناسایی و به مراجع قضایی معرفی گشتند.
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با اشاره به اینكه نظارت بر خدمات شهربازی، تله كابین، پیست های اسكی، ایستگاههای گاز سی ان جی افزایش داشته است، اظهار داشت: با همكاری وزارت كشور و شهرداریها، معاینه فنی خودروها در سطح گسترده ای انجام می گردد.
وی، تنها مرجع صدور نشان حلال را به باعث قانون سازمان ملی استاندارد ایران معرفی نمود و ادامه داد: در یك سال اخیر ۲۰ نشان حلال به واحدهای صید و ذبح اعطا شده است.
پیروزبخت انتخاب مجدد سازمان ملی استاندارد ایران به مدیریت كدكس خاور نزدیك برای تدوین استانداردهای بین المللی غذایی و كشاورزی را یكی از مهمترین دستاوردهای بین المللی این سازمان دانست و اظهار داشت: در همین راستا تدوین استاندارد دوغ بعنوان نوشیدنی ایرانی، تدوین استاندارد زعفران و تجدید نظر استاندارد روغن های گیاهی به جمهوری اسلامی ایران واگذار شده است.
رییس سازمان ملی استاندارد ایران اظهار داشت: در حوزه كشورهای اسلامی توانستیم عضویت هیات مدیره موسسه استانداردسازی و اندازه شناسی كشورهای اسلامی (سمیك) را دوباره كسب نماییم.
وی یكی از مهمترین فعالیت های بین المللی سازمان ملی استاندارد ایران امسال را، عضویت یكی از كارشناسان ایرانی برای اولین بار در هیات مدیره فنی سازمان بین المللی استاندارد (ISO) دانست.
پیروزبخت تصریح كرد: انتخاب طرح پوستر یك جوان ایرانی در میان ۱۰۵ طرح رسیده به سازمان بین المللی استاندارد بر مبنای شعار روز جهانی استاندارد ( استانداردها شهرها را هوشمند تر می كند ) از دیگر موفقیت های بین المللی كشورمان امسال بود.
رئیس سازمان ملی استاندارد درباره توفیق سازمان ملی استاندارد ایران در ترویج و فرهنگ سازی خرید و استفاده از كالای استاندارد ایرانی اظهار داشت: امسال با ابتكار این سازمان "پویش كالای استاندارد ایرانی میخرم" طراحی و در سراسر كشور اجرا شد و مورد استقبال قرار گرفت.
وی درباره این پویش اظهار داشت: توجه به استاندارد در كیفیت زندگی مردم بعنوان یكی از حقوق موثر شهروندی سرلوحه كار این سازمان است و پویش كالای-استاندارد-ایرانی_میخرم هم بخشی از اهداف فرهنگی و ترویجی ما را محقق كرد.
وی انتخاب شعار كلیدی "با استاندارد خاطرجمع باش" را شعاری راهبردی دانست كه باید در عمل در مورد همه كالاها و خدمات استاندارد مورد توجه قرار گیرد تا با این مفهوم تولیدات داخلی با كیفیت و استاندارد ایرانی مورد توجه و خواست عموم جامعه قرار گیرد.
وی خاطرنشان كرد: من بعنوان یك استانداردی قدیمی كه بیش از ۳۰ سال است در این سازمان مشغول به كار هستم به كالای ایرانی و خرید كالای استاندارد ایرانی توجه دارم و حتی در جایگاه مادر برای خانواده و فرزندانم اجبار دارم كه كالای استاندارد ایرانی بخرم.
پیروزبخت، یكی از اتقافات مهم امسال را تصویب و ابلاغ قانون تقویت و توسعه نظام استانداردسازی معرفی و این اقدام را نقطه عطفی در تاریخ سازمان ملی استاندارد ایران دانست و اظهار داشت: بر مبنای قانون جدید سازمان ملی استاندارد ایران، این سازمان حاكمیتی و نظارتی زیر نظر مستقیم رییس جمهور است كه وظایف مختلف و با اهمیتی را عهده دار است بطوریكه فقط در ماده ۷ این قانون ۲۵ وظیفه برای آن مشخص شده است.
رییس سازمان ملی استاندارد ایران، اضافه كرد: نظام استانداردسازی یكپارچه و هماهنگ مدنظر این قانون است كه با همكاری سایر دستگاهها می توانیم نظام یكپارچه ای را جاری وساری نماییم.
وی با اشاره به اینكه ۴ رویكرد نوین استاندارد سازی، اندازه شناسی، ارزیابی انطباق و تایید صلاحیت كه در دنیا مطرح است در این قانون وجود دارد اظهار داشت: این خود نقطه عطف دیگری در قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد سازی است.
پیروزبخت در ادامه تصریح كرد: در قانون جدید، كارشناسان استاندارد بعنوان ضابط قضایی می توانند اقدامات لازم را در محل تخلف انجام و موارد را برای اجرا به دستگاه قضایی ارجاع دهند.
وی اعلام نمود: به باعث قانون جدید، آزمایشگاههای این سازمان بعنوان آزمایشگاههای مرجع در كشور شناخته می شود.

1396/11/15
15:21:56
5.0 / 5
5420
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه