آغاز فرآیند آموزشی برای اجرای موفق قانون پایانه های فروشگاهی

آغاز فرآیند آموزشی برای اجرای موفق قانون پایانه های فروشگاهی به گزارش نیو باکس مشاور مالیاتی اتاق اصناف ایران اظهار داشت: قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان، قانون جدیدی است و باید از خرداد سال ۱۴۰۰ اجرایی می شد، اما نیاز بود برای اجرایی شدن این قانون فعالان صنفی و ماموران مالیاتی آموزش هایی بییند تا در اجرای آن موفقیت حاصل شود.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، محمدرضا جعفریان در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران بیان نمود: مطابق قانون سازمان امور مالیاتی باید با همکاری اتاق اصناف ایران، آموزش هایی در مورد پایانه های فروشگاهی و سامانه خدمات مودیان در استانهای مختلف داشته باشد که این امر همزمان با هفته مالیات و در روز ۱۶ تیر در یزد انجام شد. البته پیش از این هم در دو استان دیگر این آموزش ها انجام شده بود.
وی ادامه داد: اجرای این قانون مستلزم داشتن شناسه یکتا است و ثبت نام در این سامانه امکان دارد کمی دشوار باشد. ازاین رو بخش مهمی از آموزش های انجام شده برای فعالان صنوف تولیدی و توزیعی برگزار می گردد تا با نحوه ثبت نام در این سامانه آشنا گردند. بعلاوه، این افراد در این کارگاه های آموزشی که به صورت یک تا دو روزه برگزار می گردد با مشوق ها و جوایزی که برای بنگاه های اقتصادی و مصرف کنندگان در نظر گرفته شده آشنا می شوند تا بدانند چطور از آنها استفاده کنند. بخش دیگری از این کارگاه ها پاسخ به سوالات است که توسط اساتید و کارشناسان انجام می شود.
مشاور عالی مالیاتی اتاق اصناف ایران اضافه کرد: بخشی از آموزش ها هم مخصوص ماموران مالیاتی است تا سطح اطلاعات همکاران سازمان امور مالیاتی در مورد روش اجرای این قانون افزایش یابد.
جعفریان بیان نمود: برای اجرایی شدن قانون پایانه فروشگاهی و سامانه خدمات مودیان نیازمند آموزش های گسترده تری هستیم و این سلسله آموزش ها در استانهای دیگر هم صورت خواهد گرفت. علاوه بر این در نظر داریم مربیان و اساتیدی را آموزش دهیم که بعد از راه اتحادیه ها، فعالان صنفی را آموزش دهند. برخی از اساتید معرفی شده اند اما به علت موج های پیاپی کرونا این آموزش ها هنوز کامل نشده است.
وی تصریح کرد: با اجرای این قانون، شفافیت اقتصادی و سپس رونق اقتصادی ایجاد و مالیات ها هم به صورت عادلانه دریافت می شود.
با اجرای قانون پایانه فروشگاهی و سامانه خدمات مودیان، محاسبه مالیات و اظهارنامه مالیاتی به صورت سیستمی و بدون دخالت انسان توسط سامانه انجام و رسیدگی می شود که این امر باعث رفع مشکلات موجود و دریافت عادلانه مالیات خواهد شد.
منبع:

1400/04/27
11:34:47
5.0 / 5
535
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , خدمات , سازمان
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه