ورود اولین قطار باری روسیه به بارانداز آستارا

ورود اولین قطار باری روسیه به بارانداز آستارا نیو باكس: آستارا - با تكمیل عملیات ریل گذاری خط آهن آستارا - آستارا، اولین قطار باری روسیه در نوزدهمین روز بهمن 1396 به بارانداز آستارا در استان گیلان وارد شد.


به گزارش نیو باكس به نقل از ایرنا، فرماندار آستارا روز پنجشنبه در حاشیه ورود قطار باری روسی به بارانداز راه آهن این شهرستان اظهار داشت: این قطار حامل 6 واگن تخته نراد و ام دی اف با ظرفیت حمل 55 تن بار در هر واگن از مسیر ریلی جمهوری آذربایجان وارد ایران شده است.
یونس رنجكش اضافه كرد: بار قطار در بارانداز تخلیه و با كامیون ها به مقاصد خود در ایران منتقل خواهد شد و راه آهن آستارا -آستارا برای كشورهای منطقه اهمیت تجاری زیادی دارد و باعث رونق اقتصاد منطقه خواهد شد.
نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی هم در این مورد اظهار داشت: توسعه و تجهیز بارانداز راه آهن آستارا پیگیری می گردد و بازرگانان ایرانی باید از موقعیت و ظرفیت این خط آهن، برای سرمایه گذاری و رونق كسب و كار استفاده كنند.
ولی داداشی اضافه كرد: با پیوند راه آهن آستارا به راه آهن رشت - قزوین، در اقتصاد منطقه توسعه همه جانبه روی خواهد داد و در مرحله نخست، سالانه یك میلیون تن كالا به صورت ریلی و زمینی حمل و نقل خواهد شد.
جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در ابتدای سال 95 به منظور توسعه همكاری های اقتصادی، به ایجاد پیوندهای ریلی دو كشور متعهد شده بودند و جمهوری آذربایجان با احداث هشت و نیم كیلومتر خط ریلی، قطار خویش را به مرز ایران در آستارا رساند كه ادامه این طرح با امتداد 2.5 كیلومتر و بارانداز آن در آستارای ایران اجرا شد و در آینده با پیوستن به خط آهن رشت - قزوین، كریدور ریلی شمال - جنوب ایران فعال خواهد شد.
شهرستان مرزی آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان، با جمهوری آذربایجان 38 كیلومتر مرز خشكی و 15 كیلومتر مرزی آبی دارد و گمرك این شهرستان از مبادی مهم صادرات و واردات كشور است.
خبرنگار: یوسف هدایتی** انتشار دهنده: بابایی
7105 / 7124 /6030


1396/11/20
22:30:31
5.0 / 5
5390
تگهای خبر: اقتصاد , توسعه , واگن
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه