سرپرست مدیریت جهاد كشاورزی شهرستان:

20 هزار تن رطب از نخیلات شادگان برداشت می شود

20 هزار تن رطب از نخیلات شادگان برداشت می شود به گزارش نیو باکس خوزستان سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شادگان اظهار داشت: پیشبینی می شود سال جاری ۲۰ هزار تن رطب از نخلستان های شهرستان برداشت شود.محمد زراعتکار در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: برداشت رطب نوبرانه از سطح ۱۴ هزار و ۲۰۰ هکتار از نخلستان های بارور شهرستان شادگان شروع شده است و تا آخر مردادماه سال جاری ادامه دارد.

وی اضافه کرد: انواع مختلفی از خرما در نخلستان های شادگان وجود دارد که مهم ترین آنها استعمران، برحی و بریم است که در کارگاه های بسته بندی آماده صادرات به خارج از کشور می شوند.

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شادگان افزود: شغل بیشتر روستاییان شادگان باغبانی و دامپروری است و حدود ۸۰ درصد مردم شهرستان از نخلستان های منطقه امرار معاش می کنند.

زراعتکار اظهار داشت: ۸۰ درصد از نخلستان های شهرستان شادگان در ارتباط با حوضه جراحی و۲۰ درصد آن در ارتباط با حوضه کارون است.

وی اضافه کرد: شهرستان شادگان در جنوب خوزستان دارای بیش از۲ میلیون اصله نخل، یکی از مراکز عمده تولید انواع خرما بوده و استعمران، گنطار، بریم، برحی و اشگر از انواع خرمای تولید در شادگان است.

منبع:

1401/04/29
12:28:36
5.0 / 5
207
تگهای خبر: بسته بندی , تولید , صادرات
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه