117 میلیون دلار فرش ماشینی از آران و بیدگل صادر شد

117 میلیون دلار فرش ماشینی از آران و بیدگل صادر شد نیو باكس: كاشان- رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان آران و بیدگل از صادرات 117 میلیون دلاری فرش ماشینی و صنایع وابسته این شهرستان در سال 1396 به مقصد كشورهای خارجی اطلاع داد.


مجتبی محلوجی روز سه شنبه به خبرنگاران اظهار داشت: صادرات فرش و صنایع وابسته از شهرستان آران و بیدگل در سال 96 به 117 میلیون دلار رسید كه افزایش 13 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال پیش از آن داشت.
وی اضافه كرد: مجموع كالاهای صادراتی این شهرستان امسال نزدیك 130 میلیون دلار بوده كه سهم فرش و صنایع وابسته نزدیك به 90 درصد می باشد.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان آران و بیدگل بیان كرد: 13 میلیون دلار از صادرات هم مربوط به سایر كالاها بخصوص آهن و میلگرد می باشد كه نسبت به سال قبل افزایشی 10 درصدی داشته است.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آران و بیدگل افغانستان، عراق، چین، آلمان، فرانسه و كشورهای آفریقایی را همچون بازارهای هدف صادرات كالا از آران و بیدگل عنوان نمود و اظهار داشت: 45 میلیون متر مربع فرش ماشینی در یك سال قبل تولید شد و این شهرستان را در رتبه نخست تولید فرش ماشینی كشور جای داد.
محلوجی با اشاره به فعالیت 700 كارخانه فرش ماشینی با مجوز بهره برداری در آران و بیدگل عنوان كرد: بیش از 50 درصد فرش ماشینی كشور در این شهرستان تولید می گردد كه آن را به قطب تولید فرش در ایران و حتی منطقه تبدیل نموده است.
او با اشاره به انتخاب یكی از واحدهای تولید فرش این شهرستان بعنوان صادركننده نمونه ملی افزود: پنج واحد تولید فرش این شهرستان هم در زمره صادر كننده های نمونه استانی قرار گرفتند.
به گفته رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آران و بیدگل، این شهرستان كمترین میزان تعطیلی واحدهای صنعتی در كشور را دارد و نرخ بیكاری آن هم نزدیك به پنج درصد است.
شهرستان آران و بیدگل با بیش از 103 هزار نفر جمعیت در فاصله 215 كیلومتری شمال اصفهان واقع است.
7472/8123


1397/01/01
12:44:05
5.0 / 5
4782
تگهای خبر: تجارت , تولید , صادرات , صنعت
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه