شریعتمداری:

مشكل صنایع كشور، قدیمی بودن ماشین آلات و خط تولید است

مشكل صنایع كشور، قدیمی بودن ماشین آلات و خط تولید است نیو باكس: وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: خیلی از صنایع امروز با مشكل قدیمی بودن ماشین آلات و خطوط تولید مواجهند كه می طلبد واحدهای تولیدی به تكنولوژی روز دنیا مجهز شوند.به گزارش نیو باكس به نقل از صدا و سیما محمد شریعتمداری در گفت و گو با رادیو اقتصاد تصریح كرد: نامگذاری سال ۹۷ به نام سال «حمایت از كالای ایرانی» از جانب مقام معظم رهبری مایه فخر و مباهات است.
وی تاكید كرد: به صورت قطع و یقین در این سال تمامی هم و غم مردم و مسئولان باید در جهت تولید فرهنگ بسیار اصیل و مهم حفاظت و صیانت از كالای ایرانی معطوف شود.
وزیر صنعت، معدن وتجارت ضمن توصیف سال پیش رو به سالی پر از امید و شوق برای تولید ملی اظهار داشت: دلیل روشن این نگاه امیدوارانه به آینده كل كشور نگاه فعالان اقتصادی می باشد.
وی با اشاره به اینكه هم اكنون مشكلات و موانع جدی بر سر راه تولید در مملكت وجود دارد، اضافه كرد: امروز عوامل مختلف درونی و دورن زا و هم عوامل بیرونی و برون زا، تولید ملی را تهدید می كند و شكی در این قضیه نیست اما قابل حل است.
شریعتمداری به رادیو اقتصاد اظهارداشت: میزان تقاضای تأسیس واحدهای صنعتی طی ۱۱ ماهه سال ۹۶ نسبت به دوره مشابه سال قبل بیش از ۲۳ درصد رشد داشته است.
این عضو كابینه دولت دوازدهم اظهار داشت: فعالان اقتصادی به رغم تمامی مشكلات موجود بدین سان میل و اشتیاق خویش را در جهت تولید بنگاه های اقتصادی جدید تولیدی اعلام نموده اند كه امیدی بس بزرگ است.
وی با اشاره به اینكه امید مردم به آینده تولید در كشور به شدت افزایش یافته است، اضافه كرد: تولید اساس و شالوده هر اقتصادی در دنیاست.
وزیرصنعت، معدن و تجارت اظهارداشت: خوشبختانه در بودجه سال ۹۷ به همت نمایندگان مجلس شورای اسلامی بعضی از نقاط ضعف قوانین و مقررات موجود در جهت پشتیبانی از تولید داخلی حل و فصل شده است.
وی در ادامه حركت در جهت نوسازی و بازسازی صنایع ایران را از اقدامات مثبت نمایندگان مردم در مجلس برشمرد و اظهار داشت: نتیجه این حركت امكان عرضه كالای قابل رقابت در عرصه بازارهای ملی و بین المللی است.
شریعتمداری اضافه كرد: خیلی از صنایع امروز با مشكل قدیمی بودن ماشین آلات و خطوط تولید مواجهند از این رو می طلبید واحدهای مزبور به تكنولوژی روز دنیا مجهز شوند.
وی افزود: روند نوسازی كارخانجات با نرخ بالای سود تسهیلات بانكی با وجود مشكلات مختلف بر سر راه تولید همچون بیمه، تامین اجتماعی، مالیات بر درآمد و موارد دیگری در كشور با كندی پیش می رفت.
وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهارداشت: صنایع كشور نیازمند بازسازی و نوسازی هستند و برای تعقیب این هدف نرخ های سود تسهیلات بانكی پاسخگوی این حركت نبود ازاین رو در قالب بودجه سال ۹۷ مبلغ ۳۲ هزار میلیارد تومان تصویب گردید تا یارانه سود تسهیلات اعطایی به تولیدكنندگان در سطح كشور پرداخت شود تا بتوانند ماشین آلات خویش را نوسازی كنند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به بحث صادرات و گشایش بازارهای بین المللی در رابطه با كالاهای ساخت داخل اظهار داشت: سال ها مدیدی اقتصاد ایران از وجود مشوق های صادراتی بی بهره بود.
شریعتمداری اضافه كرد: مجلس در بودجه سال ۹۷ مبلغ یك هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان منابع در این ارتباط پیش بینی كرده كه امید می رود منابع مزبور در سال پیشرو تخصیص پیدا كند تا از این طریق برای حضور فعال تر كالاهای ایرانی در عرصه های بین المللی و همینطور تولید تقاضا های مطمئن برای تولید ملی بیش از پیش در كشور فراهم گردد.

1397/01/13
19:04:37
5.0 / 5
4739
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بانك , تجارت
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه