یك مقام مسئول خبر داد؛

افزایش ۷۰ درصدی سفر ایرانیان با خودروی شخصی به تركیه

افزایش ۷۰ درصدی سفر ایرانیان با خودروی شخصی به تركیه نیو باكس: مدیركل گمرك مرز بازرگان، از افزایش ۷۰ درصدی مسافرت ایرانیان با خودروی شخصی به تركیه اطلاع داد.


به گزارش نیو باكس به نقل از گمرك ایران، علی معصومی اعلام نمود: ماموران گمرك مرز بازرگان در تازه ترین عملیات موفق به كشف یك خانواده ۴ نفره از یك دستگاه كامیون شدند و با این كشف، تعداد كشفیات قاچاق انسان توسط ماموران گمرك در سال ۹۷ به ۲۶ نفر رسید.

وی اظهار داشت: ماموران گمرك با هوشیاری و رصد دقیق اطلاعات محموله ها با سامانه های الكترونیكی، به یك دستگاه كامیون مشكوك و متوجه كنده شدن پلمپ سربی یك محموله صادراتی خرما به مقصد تركیه شدند.

در بررسی های بیشتر طی این عملیات ماموران گمرك مرز بازرگان به كمك تجهیزات كنترلی ایكس ری كامیونی از یك دستگاه كامیون حامل خرمای صادراتی یك مرد، دو زن و یك كودك را كشف كردند كه این خانواده ۴ نفره ایرانی بودند.

مدیر كل گمرك مرز بازرگان در ادامه به تشریح عملكرد این گمرك در روزهای تعطیلات نوروزی پرداخت و اظهار داشت: تعداد مسافران خروجی از مرز بازرگان در روزهای تعطیلات نوروزی به ۸۲ هزار نفر رسید.

به قول معصومی، در این مدت تشریفات كابوتاژ ۷۰۰۰ خودروی خروجی به مقصد تركیه در روزهای تعطیلات نوروزی انجام و تشریفات گمركی تعداد ۸۲ هزار مسافر خروجی به صورت ۲۴ ساعته توسط ماموران گمرك صورت گرفته و این تعداد مسافر از مرز بازرگان به مقصد تركیه از كشور خارج شده اند.

این در شرایطی است كه تعداد مسافران ورودی از گمرك مرز بازرگان ۷۹ هزار نفر بوده و خدمات گمركی ۲۴ ساعته به این مسافران عرضه شده است. در مجموع ورود و خروج مسافر هم نسبت به سال قبل ۳۷ درصد افزایش داشته است.

به قول مدیر كل گمرك مرز بازرگان، گمرك در روزهای عید تعطیل نبود و كاركنان گمرك با برقراری شیفت های كاری به مسافران نوروزی در سرویس های مسافری گمركات به صورت ۲۴ ساعته خدمات عرضه كردند.

این گزارش حاكی می باشد، تعداد ایكس ری های كامیونی و تجهیزات كنترلی در گمركات كشور نسبت به سال ۹۲ به چهار برابر افزایش یافته و گمركات مهم كشور هم اكنون به ایكس ری های كامیونی مجهز شده اند.

1397/01/17
14:32:04
5.0 / 5
5285
تگهای خبر: خدمات , دستگاه , صادرات , گمرك
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه