30درصد صادرات كشور سهم گمرك های استان بوشهر است

30درصد صادرات كشور سهم گمرك های استان بوشهر است نیو باكس: بوشهر- معاون صادرات و ترانزیت گمرك های استان بوشهر اظهار داشت: در سال قبل 30 درصد صادرات كشور با استفاده از گمرك های این استان انجام شد.


بهروز قره بیگی روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا در بندردیر اضافه كرد: در این مدت گمرك های استان بوشهر با احتساب میعانات گازی بیش از 37 میلیون و 800 هزارتن كالا به ارزش 15 میلیارد دلار به خارج از كشور صادر كردند.
وی افزود: بدون احتساب میعانات گازی صادرات كالا به خارج از كشور حدود 20 میلیون و 460 هزارتن به ارزش هشت میلیارد دلار بود كه از نظر وزنی 3 درصد و از لحاظ ارزش 6 درصد رشد داشته است.
معاون صادرات و ترانزیت گمرك های استان بوشهر اضافه كرد: عمده كالاهای صادراتی شامل محصولات پتروشیمی، سیمان، كشاورزی، ماهی و میگو است كه به كشورهای چین، كره، امارات، هند، ژاپن، تركیه و قطر صادر گردیده است.
وی در باره بندر دیر بیان كرد: فعالیت شبانه روزی گمرك این بندر، امكان اظهار الكترونیكی، پذیرش حمل یكسره كالاهای صادراتی به لحاظ تسریع در انجام صادرات و آمادگی لازم برای افزایش صدور كالا با استفاده از گمرك از سایر استان های كشور به مقاصد خارج از كشور آمادگی كامل وجود دارد.
قره بیگی، فعالیت گمرك بندر دیر را مطلوب دانست و اظهار داشت: در سال قبل صادرات كالا از این بندر به خارج از كشور نسبت به سال 1395 از نظر وزنی 11 برابر و از لحاظ ارزش 400 درصد رشد داشته است.
وی افزود: با عنایت به وجود زیرساخت های لازم در گمرك دیر و كمترین مسافت دریایی تا آن با كشور قطر این بندر دومین گمرك صادراتی بعد از بوشهر به قطر است.
بندر دیر در فاصله 200 كیلومتری جنوب مركز استان بوشهر قراردارد.
7207/6043**


1397/02/26
15:55:50
5.0 / 5
4740
تگهای خبر: صادرات , كالا , گمرك
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه