تجارت زنجان با استقرار گمرك در ایستگاه بناب بهبود می یابد

تجارت زنجان با استقرار گمرك در ایستگاه بناب بهبود می یابد نیو باكس: زنجان – مدیركل گمرك استان زنجان اظهار داشت: حجم مبادلات تجاری این استان با استقرار گمرك در ایستگاه بین المللی راه آهن بناب افزایش می یابد.


حمید احمدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: بیشترین حجم مبادلاتی كه در خارج از گمرك زنجان ثبت می گردد مربوط به ایستگاه ریلی بناب است.
وی یادآورشد: گمرك این استان پیگیر دریافت مجوز ترخیص كالا در ایستگاه بین المللی راه آهن بناب است.
احمدی تصریح كرد: در صورت دریافت این مجوز، روند ترخیص كالا برای واردات و صادرات سرعت و هزینه ها كاسته می شود.
مدیركل گمرك استان زنجان اظهار داشت: هم اكنون بار در ایستگاه بناب با قطار وارد و تخلیه و با كامیون به گمرك این استان برای انجام تشریفات گمركی منتقل می گردد.
وی تصریح كرد: در صورت دریافت مجوز استقرار گمرك در بناب، كالا در همان محل ترخیص می گردد و هزینه و زمان بارگیری مجدد و انتقال به صورت چشم گیری كاسته می شود.
احمدی ادامه داد: این مورد به گمرك ایران منتقل شده است چون كه باید نیرو و چارت اداری را سازمان مركزی گمرك اعلام نماید.
مدیركل گمرك استان زنجان با اشاره به اینكه دریافت این مجوز نیازمند موافقت هیات دولت می باشد، اظهار داشت: محدودیت قانونی در این خصوص وجود دارد چون كه قوه مجریه موظف به كوچك كردن حجم دولت می باشد.
وی خاطرنشان كرد: استقرار گمرك در این ایستگاه، صرفه اقتصادی دارد، به واحدهای تولیدی كمك می نماید و تاثیر مثبتی در مبادلات تجاری زنجان بر جای می گذارد.
احمدی با اشاره به اینكه گمرك ایران موافقت ضمنی خویش را اعلام نموده است، از پیگیری استانداری برای دریافت مجوز از هیات دولت به منظور استقرار گمرك در ایستگاه بناب اطلاع داد.
مدیركل گمرك استان زنجان حمل و نقل ریلی را ارزان تر از سایر شیوه های حمل كالا خواند و این فرصت را زمینه ساز افزایش تمایل تجار برای ترخیص كالا از این استان برشمرد.
ایستگاه ریلی بین المللی بناب در 15 كیلومتری شرق ایستگاه زنجان قرار گرفته است.
3001/6085


1397/03/18
14:00:02
5.0 / 5
5285
تگهای خبر: تجارت , كالا , گمرك
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه