معاون اقتصادی وزیر خارجه:

دولت مصمم به پشتیبانی از بخش خصوصی است

دولت مصمم به پشتیبانی از بخش خصوصی است نیو باكس: رشت - معاون اقتصادی وزیر امور خارجه اظهار داشت: دولت مصمم به حمایت و بهره گیری از بخش خصوصی برای رفع مشكلات است.


گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی گیلان به ایرنا حاكیست؛ غلامرضا انصاری در نشست با اعضای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی استان اضافه كرد: دولت اكنون مصمم است تا از بخش خصوصی در اقتصاد كمك بگیرد و اتاق بازرگانی گیلان از اتاق های باسابقه كشور است و می تواند نقش موثری در راهنمایی های خود به دولتمردان در بخش اقتصادی داشته باشد.
وی افزود: فرماندهی اقتصاد می تواند نقش موثری در مقابله با تحریم یك جانبه امریكا داشته باشد تا با صدمه كمتری از این بحران عبور نماییم.
معاون اقتصادی وزیر امور خارجه به نقش محوری بازار اوراسیا در تجارت ایران اشاره نمود و خاطرنشان كرد: امضای سند اوراسیا نقش بسیار محوری در تجارت ایران دارد و وزارت امور خارجه در به ثمر رسیدن آن تلاش و حمایت ویژه ای داشته در حالیكه خیلی از سازمان ها از امضای آن وحشت داشتند.
وی خاطرنشان كرد: با امضای توافق نامه اوراسیا، یك موافقت نامه تجاری طی سه سال به صورت تجارت ترجیحی در اقتصاد ایران در بازار اوراسیا صورت خواهد گرفت و بسیار حساس و حائز اهمیت است و روس ها در این گونه تجارت بسیار قانونمند هستند.
وی تصریح كرد: تنوع صادرات در روسیه بسیار پایین است؛ اگر بتوانیم بازاریابی خوبی در این كشور داشته باشیم و از بازار حداقل روسیه استفاده حداكثری ببریم، می توانیم در چارچوب اوراسیا تغییر ملموسی را در اقتصاد ایران تولید نماییم و در این رابطه بخش خصوصی با دیدگاه، نظر و آن چه كه در شناسایی بازار متوجه ماست، همكاری لازم را داشته باشد.

** ثبات اقتصادی و تثبیت نرخ ارز از ملزومات در تولید امنیت برای تجار و بازرگانان است
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معاون و كشاورزی گیلان هم اظهار داشت: برای حضور در بازارهای صادراتی داشتن ثبات اقتصادی و تثبیت كردن نرخ ارز یكی از ملزومات اصلی در تولید امنیت برای تجار و بازرگانان است.
هادی تیزهوش تابان اضافه كرد: تولید معاونت اقتصادی در وزارت امور خارجه می تواند از این پس رایزنی های اقتصادی این وزارتخانه را در بازارهای هدف خارجی با برنامه ریزی های سازماندهی شده منسجم تر در جهت بازاریابی و بازارشناسی برای كالای تولید داخل دنبال كند.
وی افزود: زمانی كه یك شبه نرخ ارز بالا و یا پایین می رود و یا آئین نامه ای خلق الساعه متوجه تجار و بازرگانان می شود، امنیت فعالیت اقتصادی را از تاجر سلب كرده و فضای اقتصادی را دچار مخاطره می كند.
تیزهوش تابان ریسك پذیری را یكی از اصول تجارت دانست و خاطرنشان كرد: بعضی از بازارهای هدف همچون روسیه زمانی كه با تجار ما وارد قرارداد می شوند و غرفه ای را برای آنان در كشور هدف تولید می كنند، كمتر از سه سال قرارداد همكاری منعقد نمی كنند.
وی افزود: وقتی هیچ امنیتی در ثبات نرخ ارز نیست چه طور تاجر می تواند سه سال قرارداد همكاری با كشوری همچون روسیه داشته باشد در حالیكه این قرارداد از لحاظ روانی هم می تواند تجارت تاجر را با خسارت روبه رو كند.
رئیس اتاق بازرگانی مشترك ایران و روسیه همینطور با تاكید بر اینكه امكانات روسیه برای تجار ما بسیار حائز اهمیت است، به حضور در بازار اوراسیا اشاره و بیان كرد: وزارت امور خارجه می تواند در مبحث اوراسیا كمك شایانی برای حضور تجار با تعرفه پایین تری در این بازارها و بازار روسیه داشته باشد چراكه ما در جلسه ای به استاندار گیلان قول دادیم كه طی سه سال آینده تجارت ایران با روسیه را از 2 میلیارد دلار به 10 میلیارد دلار افزایش دهیم.
معاون اقتصادی وزیر امور خارجه، 18 تیرماه جاری در سفر به گیلان، با استاندار دیدار نمود و بازدیدی هم از شهرستان آستارا داشت.
7296/2007


1397/04/21
19:51:26
5.0 / 5
5354
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه