وزارت صنعت گزارش داد؛

افزایش سهم صنعت و معدن در سرمایه گذاری خارجی پس ازبرجام

افزایش سهم صنعت و معدن در سرمایه گذاری خارجی پس ازبرجام نیو باكس: بعد از برجام ۱۲۰ طرح با حجم سرمایه گذاری هفت میلیارد و ۳۹۰ میلیون دلار در بخش صنعت، معدن و تجارت به تصویب رسید كه این بخش سهم ۳۷ درصدی از كل حجم سرمایه گذاری خارجی كشور را به خود اختصاص داد.به گزارش نیو باكس به نقل از وزارت صنعت، از ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید تابحال ۲۱۴ طرح با حجم سرمایه گذاری خارجی ۸ میلیارد و ۸۴۰ میلیون دلار در بخش صنعت، معدن و تجارت مورد تصویب هیأت سرمایه گذاری خارجی قرار گرفته كه ۹۴ طرح آن اجرا، راه اندازی و به بهره برداری رسیده و ۱۲۰ طرح در مراحل اجرایی است.
با توجه به اینكه تعداد طرح هایی كه در كل بخش های اقتصادی كشور در این بازه زمانی(شهریور ماه ۹۲ تاكنون) به تصویب رسید، ۳۴۶ طرح با میزان سرمایه گذاری ۲۴ میلیارد و ۹۵۰ میلیون دلار بود، بخش صنعت، معدن و تجارت سهم ۳۵ درصدی از حجم سرمایه گذاری خارجی را به خود اختصاص داد.
همچنین بعد از برجام و تا آخر نیمه اول مهر ماه امسال ۱۲۰ طرح با حجم سرمایه گذاری ۷ میلیارد و ۳۹۰ میلیون دلار مورد تصویب هیأت سرمایه گذاری خارجی قرار گرفته كه ۴۵ طرح آن به بهره برداری رسیده و ۷۵ طرح در حال انجام مراحل اجرایی است.
در این بازه زمانی (۲۵ دی ماه ۹۴ تاكنون) ۲۴۸ طرح با میزان سرمایه گذاری ۲۰ میلیارد و ۴۰ میلیون دلار در كل بخش های اقتصادی كشور مصوب شد كه صنعت، معدن و تجارت سهم ۳۷ درصدی از آن داشت. در دولت یازدهم ۱۹۶ طرح با میزان سرمایه گذاری خارجی هفت میلیارد و ۷۴۰ میلیون دلار در بخش صنعت، معدن و تجارت مصوب شد كه ۸۹ طرح آن به بهره برداری رسید و ۱۰۷ طرح دیگر هم اكنون در حال اجرا است.
از سوی دیگر از ابتدای دولت دوازدهم تابحال ۱۸ طرح با میزان سرمایه گذاری خارجی بیش از یك میلیارد دلاری به تصویب رسیده است كه پنج طرح آن با خرید سهام و یا افزایش سرمایه موجود شركت به بهره برداری رسیده و ۱۳ طرح دیگر در حال اجرا است.
براین اساس كشورهای اسپانیا، چین، آلمان، عراق و ایرلند ایرلند به ترتیب پنج كشور نخست از لحاظ بیشترین حجم سرمایه گذاری و كشورهای افغانستان، تركیه، چین، امارات و آلمان به ترتیب پنج كشور نخست از لحاظ تعداد سرمایه گذاری بودند.
همچنین محصولات پلیمری، فلزات و مصنوعات چوبی، تجارت، نیرومحركه و استخراج معادن به ترتیب پنج گروه نخست از لحاظ حجم سرمایه پذیری بودند.
از لحاظ تعداد سرمایه پذیری هم محصولات پلیمری، فلزات و مصنوعات چوبی، محصولات غذایی، ماشین سازی و تجهیزات آن و همینطور محصولات كانی غیرفلزی به ترتیب بیشترین تعداد سرمایه پذیری را به خود اختصاص دادند.
 

1396/07/26
21:35:24
5.0 / 5
5211
تگهای خبر: اقتصاد , تجارت , صنعت , معدن
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه