كاهش اتحادیه های صنفی افزایش توان مالی آن ها را درپی دارد

كاهش اتحادیه های صنفی افزایش توان مالی آن ها را درپی دارد نیو باكس: شاهرود- رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان شاهرود اظهار داشت: كاهش تعداد اتحادیه های صنفی با استفاده از ادغام به منظور افزایش توان مالی آنان در دستور كار قرار گرفته است.


محمدرضا كاملی سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به اینكه ادغام برخی اتحادیه ها می تواند توان آن ها برای انجام كارهای بزرگ تر را افزایش دهد، اضافه كرد: این كار نیاز به اندكی از خودگذشتگی از جانب اتحادیه ها داشته و تنها در صورت كسب رضایت آنان اجرایی می گردد.
وی بر لزوم فعال سازی كمیسیون های تخصصی اتحادیه ها تاكید كرد و اظهار داشت: در صورت فعال نبودن این كمیسیون ها، وقت و انرژی بیشتری از اداره صنعت، معدن و تجارت گرفته شده و راه را برای انجام كارهای بزرگ تر می بندد.
كاملی با اشاره به همراهی رئیسان اتحادیه های صنفی شهرستان، خاطرنشان كرد: امسال برای انتخابات هیات رئیسه اتاق اصناف از مجموع 37 اتحادیه، 19 تن نامزد شدند و افزایش این آمار به نسبت گذشته نشان دهنده مشاركت بیشتر آنان است.
وی افزود: با این وجود افراد حاضر در تركیب قبل بیشترین رأی را به دست آوردند كه نشان از وجود رضایت نسبت به عملكرد آن هاست.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان شاهرود همینطور درمورد فعالیت های این اداره درمبارزه با قاچاق كالا، خاطرنشان كرد: برای مبارزه باید ابتدا فرهنگ سازی صورت گیرد تا مردم با درك عمیق مبحث و داشتن آگاهی نسبت به خطرات و عواقب استفاده از این كالاها بویژه درباره لوازم آرایشی قاچاق، دیگر به سراغ آن ها نروند.
كاملی افزود: در سطح كلان هم مبارزه با قاچاق در حال انجام بوده و بازرسی ها بیشتر بر باربری ها متمركز می گردد بدین ترتیب اگر راه بر ورود كالای قاچاق بسته شود، اصناف نمی توانند آن ها را به فروش برسانند و نیازی به مبارزه با خرده فروشی ها نیست.
وی تاكید كرد: در زمینه مبارزه با قاچاق كالا باید برنامه علمی و مدون داشته و از دیگر دستگاه های متولی امر كمك گرفت.
در استان سمنان 35هزار واحد صنفی فعالیت می نمایند كه حدود هفت هزارو 200 واحد مربوط به شهرستان شاهرود است.
7359/6167


1397/05/23
14:03:11
5.0 / 5
5196
تگهای خبر: تجارت , صنعت , فروش , معدن
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه