معاون وزیر كار به مهر خبر داد:

كاهش تعداد بنگاه های اقتصادی مشكل دار به ۱۳۵۰ واحد

كاهش تعداد بنگاه های اقتصادی مشكل دار به ۱۳۵۰ واحد نیو باكس: معاون وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به كاهش تعداد بنگاه های اقتصادی مشكل دار از ۱۴۳۰ واحد به ۱۳۵۰ واحد، از ادامه بررسی مشكلات و مطالبات كارگران اطلاع داد.احمد مشیریان در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره آخرین وضعیت شناسایی و رفع مشكلات بنگاه ها و كارگاه های مشكل دار اظهار داشت: وضعیت این كارگاه ها در كارگروه رفع موانع تولید در سطوح استانی و ملی، در حال بررسی است.
وی با اشاره به اینكه تعداد این كارگاه ها در اسفندماه سال قبل ۱۴۳۰ واحد بود، اضافه كرد: با عنایت به اینكه آمار این بنگاه ها هر سه ماه یكبار به روز رسانی می شوند، در انتها سه ماهه اول سال جاری یعنی تا آخر خرداد، تعداد كارگاه ها و بنگاه های اقتصادی مشكل دار، به ۱۳۵۰ واحد كاهش پیدا كرد.
این مقام مسئول در وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینكه مطالبات، مشكل در فروش و بازاریابی و فرسودگی ماشین آلات و تجهیزات صنعتی و تولیدی همچون مشكلات این واحدها هستند، اظهار داشت: بخشی از مشكلات بعضی از این واحدها با استمهال بدهی های تسهیلات دریافتی و پرداخت تسهیلات مجدد برطرف می شوند كه در كارگروه های رفع موانع تولید، مورد بررسی قرار می گیرند.
معاون امور روابط كار وزیر كار، همینطور در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره پیگیری مطالبات كارگران كارخانه نیشكر هفت تپه كه بارها با اعتصابات صنفی، اعتراض خویش را نسبت به معوقات دستمزد و مشكلات بیمه ای خود اعلام كردند، اظهار داشت: در این زمینه، جلسات متعددی با مدیران این شركت برگزار گردید كه آخرین نشست آن دو هفته پیش بود.
وی با اشاره به اینكه در نشست اخیر با مدیران كارخانه كشت نیشكر هفت تپه، مشكلات و مطالبات این كارخانه مورد بررسی قرار گرفت، اضافه كرد: در این زمینه راهكارهای لازم عرضه شد كه در حال پیگیری است.
مشیریان افزود: به اعتقاد مدیران این مجموعه، قبل از واگذاری شركت نیشكر هفت تپه به بخش خصوصی در اواخر دهه ۸۰ نیروهایی به این شركت تحمیل شده كه هزینه این شركت را افزایش داده است.
این مقام مسئول در وزارت كار، با تاكید بر حفظ و تثبیت شغل كارگران این شركت اظهار داشت: در مورد تسهیل شرایط پرداخت بدهی های این شركت به تامین اجتماعی، تقسیط بدهی ها یا بخشودگی جرائم بیمه ای این شركت مكاتبه مربوطه انجام شده است.
وی اضافه كرد: همینطور در مورد حمایت مالی از شركت هفت تپه و دریافت تسهیلات بانكی پیگیری های لازم با استفاده از كارگروه ملی رفع موانع تولید صورت گرفته است.

1397/06/04
20:23:52
5.0 / 5
5322
تگهای خبر: اقتصاد , تسهیلات , تولید
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه