پیروزبخت در گفت و گو با ایرنا مطرح كرد:

مهلت سازمان استاندارد به خودروسازان برای مواجهه با تحریم ها

مهلت سازمان استاندارد به خودروسازان برای مواجهه با تحریم ها نیو باكس: تهران- رئیس سازمان ملی استاندارد اظهار داشت: برای خودروسازانی كه برای گذراندن استانداردهای 85 گانه برنامه داشته باشند، به منظور كمك به تولید در شرایط كنونی و مواجهه با تحریم ها مهلت زمانی پیش بینی می گردد.


«نیروه پیروزبخت» روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا تصریح كرد: برنامه های این سازمان برای اجرای استانداردهای خودرویی تغییر نكرده و از ابتدای دی ماه چنانچه محرز شود كه خودرویی استانداردهای مورد نظر را ندارد، تولید آن متوقف می گردد.
رئیس سازمان ملی استاندارد اظهار داشت: از تیرماه امسال، 63 استاندارد خودرویی در نظر گرفتیم كه خودروها بر اساس آن ارزیابی می شوند و از دی ماه به 85 استاندارد افزایش می یابد و بعد از آن خودروها را بر اساس این استانداردها بازرسی می نماییم و چون باید از این بازرسی ها به ترتیب صورت گیرد زمان آن مشخص نمی باشد.
به گزارش نیو باكس به نقل از ایرنا، قبل از این سازمان ملی استاندارد ایران بر پایه آخرین نتایج بررسی های خود، رعایت استانداردهای 85گانه را در سه خودرو سیتروئن، وانت آمیكو و فاو (محصول مشترك گروه بهمن و خودروساز چینی) تایید كرده بود.
با اجرای اولین مرحله استانداردهای جدید الزامی خودرو از اول دی ماه 1396، تولید و واردات برخی خودروهای غیر استاندارد از دستور كار خودروسازان خارج شد.
تا ابتدای دی ماه سال گذشته خودروسازان باید مدارك استاندارد 55 گانه را به سازمان ملی استاندارد تحویل می دادند و همه خودروهایی كه قادر به رعایت این استانداردها نبودند، از دور خارج شدند.
از این تاریخ به بعد، هر خودرو برای بازگشت دوباره به خط تولید باید استانداردهای 63 گانه را اعمال كند؛ یعنی علاوه بر استانداردهای پیشین، هشت استاندارد دیگر هم اضافه شده است.
این مهلت تا اول دی ماه سال 1397 برای این خودروها باقی است اما از آغاز زمستان آینده پشت سر گذاشتن 85 استاندارد الزامی و 22 استاندارد دیگر هم اضافه می گردد.

** عضویت ایران در ISO برای اولین بار
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران درباره دستاوردهای این سازمان اظهار داشت: در یك سال قبل 32 هزار و 500 استاندارد ملی و 30 استاندارد بین المللی در این سازمان تدوین شد همینطور ایران بار دیگر به عضویت موسسه استاندارد و اندازه شناسی كشورهای اسلامی انتخاب گردید كه نشان از نگاه ویژه كشورهای اسلامی به جمهوری اسلامی ایران است.
وی افزود: سازمان ملی استاندارد ایران توانست برای اولین بار عضو هیات مدیره سازمان بین المللی استاندارد (ISO) شود.
پیروزبخت اظهار داشت: این سازمان سال گذشته در جشنواره شهید رجایی جزو 10 دستگاه برتر كشور انتخاب گردید كه نشان از اقدام های رو به جلوی این سازمان دارد.
وی بیان كرد: در ماه های اخیر برای پشتیبانی از تولیدات داخلی و بهبود فضای كسب و كار بسته حمایتی تهیه كردیم تا تسهیلاتی برای تولیدكنندگانی كه نیاز به واردات مواد اولیه دارند، اختصاص پیدا كند و رسوب و ماندگاری كالا در گمركات كشور نداشته باشیم.
اقتصام**9132*2025


1397/06/06
14:32:13
5.0 / 5
4962
تگهای خبر: استاندارد , تولید , سازمان
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه