معاون وزیر صنعت اعلام كرد:

برخورد جدی در انتظار محتكران خودرو

برخورد جدی در انتظار محتكران خودرو نیو باكس: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تشریح دلایل افزایش قیمت خودرو، تصریح كرد: چنانچه احتكار در هر زمینه برای وزارت صمت محرز شود، با آن برخورد جدی خواهد شد.


به گزارش نیو باكس به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، محمود نوابی، رییس سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان در واكنش به اخبار احتكار خودرو توسط تولیدكنندگان اضافه كرد: طبق گزارشی كه خودروسازان داده اند، تعدادی از خودروهای تولید شده هنوز به مرحله تجاری نرسیده اند و تولیدكننده مجبور است این خودروها را تا كامل شدن فرآیند تولید در انبار نگهداری كند.
وی توضیح داد: دلیل وارد نشدن این خودروها به بازار نقص در تعدادی از قطعات آنها دانست و با تامین قطعات این خودروها در اختیار مشتریان قرار خواهد گرفت.
رئیس سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان، همینطور ضمن مردود دانستن مبحث عرضه قطره چكانی خودرو در بازار، اظهار نمود: اكنون خودرو در كشور یك كالای مصرفی محسوب نمی گردد و خیلی از مردم بعنوان كالای سرمایه ای به آن نگاه می كنند.
نوابی در زمینه پرونده های تشكیل شده در زمینه خودرو اظهار داشت: اغلب شكایت ها و پرونده های این حوزه به خودروهای وارداتی مربوط می شود؛ در این زمینه افرادی با اشاره به اینكه شركت ها وجه بالایی را برای فروش خودرو از آنها دریافت كرده، اما پاسخگوی مشتریان خود نیستند، به طرح شكایت پرداختند.
این مقام مسئول تصریح كرد: اغلب شكایت هایی كه در ارتباط با خودروهای داخلی تنظیم شده مربوط به تاخیر در تحویل و یا نقص فنی در ساختار خودرو است.
پیشتر «محمدرضا نجفی منش» رییس انجمن صنایع همگن نیرو محركه و قطعه سازان كشور اعلام نمود: مقدمات ترخیص بخشی از قطعات مورد نیاز خودروسازان فراهم شده كه می توان با استفاده از آنها نزدیك به ۲۰ هزار دستگاه خودرو را تكمیل و روانه بازار كرد.
همچنین «سعید موتمنی» رییس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو هم اظهار داشته بود: آنچه خودروسازان برای افزایش قیمتها اعلام نموده اند همچون كمبود قطعه، بهانه ای بیش نیست و آنها در اندیشه رشد یكباره قیمت ها بسان سال های ۱۳۹۱ و ۱۳۹۲ هستند.

1397/06/10
16:54:53
5.0 / 5
5350
تگهای خبر: بازار , تجارت , تولید , دستگاه
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه