یكه زارع اعلام كرد:

پیش فروش ۴۰ هزار دستگاه خودرو در هفته آینده

پیش فروش ۴۰ هزار دستگاه خودرو در هفته آینده نیو باكس: مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، از اجرای طرح پیش فروش ۴۰ هزار دستگاه خودرو در هفته آینده اطلاع داد.


به گزارش نیو باكس به نقل از صدا و سیما، هاشم یكه زارع در گفت و گوی ویژه خبری در شبكه دو سیما ضمن رد مبحث احتكار توسط خودروساز، این عمل را زشت و ناپسند در هر حوزه ای خواند و اظهار داشت: احتكار توسط خودروساز هیچ توجیهی ندارد چون كه خودرو به فروش رفته و مشتری آن مشخص است و اگر تاخیری در تحویل صورت بگیرد خودروساز موظف به پرداخت جریمه به مشتری است.
وی خاطرنشان كرد: تاخیری كه درحال حاضر در تحویل خودروها وجود دارد مربوط به كمبود قطعه است كه سبب شده ما نتوانیم خودرو را به موقع به مشتری ارائه نماییم.
یكه زارع در ارتباط با انتشار فیلم درباره موجودی انبار سایت های تولیدی ایران خودرو اظهار نمود: ما ۱۰ روز پیش از این كه این اتفاق بیفتد تمام موجودی خودروها را به سازمان تعزیرات اعلام نموده ایم.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان این كه یك ریال از پول هایی كه در بازار و بالاتر از قیمت های مصوب مبادله می گردد در جیب خودروساز نمی رود اظهار داشت: از این كه قیمت ها چند میلیون بالا می رود ما زجر می كشیم، باید سیستمی تولید نماییم كه مشتری به ما اعتماد كند و به جای رجوع به بازار كاذب از ما خرید كند.
وی تصریح كرد: از هر ۱۰۰ هزار دستگاه خودرو در برنامه های فروش، ۹۵ درصد با قیمت روز و مصوب پیش فروش می گردد و تنها ۵ درصد به صورت فوری عرضه می گردد كه این قسمت سبب التهاب در بازار شده است.
یكه زارع تصریح كرد: اگر می خواهیم بازار را از التهاب درآوریم باید تقاضای تحویل فوری را مدیریت نماییم.
وی با بیان این كه ما خودروسازان خودمان را باید مسئول بدانیم خاطرنشان كرد: باید در زمینه حل مشكلات تولید و تحویل به موقع خودرو با قیمت مناسب خودروساز پاسخگو باشد. سیاست ها جای دیگری تعیین می گردد.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در ادامه اظهار داشت: ۷۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی سرگردان به سمت بازار خودرو، سكه و مسكن وارد شده كه برابر با فروش كل خودروسازی كشور در یك سال است. این میزان نقدینگی سبب تولید التهاب و بازار كاذب شده است.
وی اعمال شرایط محدود كننده برای جلوگیری از سوءاستفاده را همچون اقدامات در حوزه فروش محصول در ایران خودرو دانست و اظهار داشت: در سیستم فروش عوامل محدود كننده ای همچون خرید نكردن در ۱۸ ماه گذشته یا ثبت نام یك محصول برای هر كد ملی در یك سال را اعمال كرده ایم.
یكه زارع خاطرنشان كرد: با این حال، جاذبه بوجود آمده برای سرمایه گذاری در بخش خودرو، جامعه ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار نفری متقاضی را شكل داده كه خارج از كنترل خودروساز است.
وی درباره نارضایتی مشتریان از مشكلات ثبت نام اینترنتی اظهار داشت: برنامه فروش در زمان اعلام شده باز است اما وقتی ۵۰۰ هزار نفر برای خرید ۲۰ هزار دستگاه خودرو رجوع می كنند بطور قطع ۴۸۰ هزار نفر به علت موفق نشدن در ثبت نام ناراضی خواهند بود. وی تصریح كرد: ثبت نام به تعداد ظرفیت تعیین شده در برنامه های فروش انجام می گردد و ما می توانیم اطلاعات را در اختیار مراجع و نهادهای مربوطه قرار دهیم.
یكه زارع در زمینه راهكار تنظیم بازار اظهار نمود: ما چاره داریم؛ اگر به خودروساز اجازه دهند كه خودرو را ۵ درصد زیر قیمت حاشیه بازار بفروشد آن هم فقط برای تحویل فوری، بطور قطع پس از مدت كوتاهی بازار به تعادل رسیده و به قیمت مصوب نزدیك خواهد شد.
وی افزود: مابه التفاوت قیمت مصوب و قیمت بازار هم به خودروساز تعلق نگیرد و ساز و كار دیگری برای آن اندیشیده شود. با این اقدام قیمت بازار سیاه شدیدا افت خواهد نمود و خودرو به قیمت مصوب خرید و فروش خواهد شد.

مهندس یكه زارع با عذر خواهی از مشتریان محصول ۲۰۰۸ برای تاخیر در تحویل اظهار داشت: ۲۰۰۸ محصول جدیدی بود كه تولید آن همزمان با تحریم ظالمانه با تاخیر روبرو شد.

وی در انتها درباره اجرای استانداردهای ۸۵ گانه خودرو اظهار نمود: با سازمان استاندارد درحال هماهنگی هستیم. ما وظیفه داریم ابلاغیه سازمان ها همچون استاندارد و محیط زیست را اجرا نماییم. ان شاءالله استانداردها را اجرا خواهیم كرد.

1397/06/13
16:53:22
5.0 / 5
4793
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه