روابط تجاری منطقه آزاد ماكو با ارمنستان توسعه می یابد

روابط تجاری منطقه آزاد ماكو با ارمنستان توسعه می یابد نیو باكس: ارومیه- معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ماكو اظهار داشت: در دیدار با سفیر ارمنستان، راه های گسترش همكاری های مشترك تجاری و بازرگانی بین سازمان منطقه آزاد ماكو و كشور ارمنستان بررسی گردید.


به گزارش نیو باكس به نقل از ایرنا، ابراهیم جلیلی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان كرد: واردات دام زنده، فرآوری در منطقه آزاد ماكو و صادرات مجدد آن و هم همكاری مشترك برای تولید طلا و جواهر همچون زمینه های مهم همكاری بین منطقه آزاد ماكو و ارمنستان است.
وی با اشاره به اینكه صادرات كالاهای ایرانی بخصوص كالاهای تولیدی در منطقه آزاد ماكو در آینده ای نزدیك به كشور ارمنستان صورت می گیرد، افزود: در این رابطه مقرر شده كه بزودی هیأت تجاری به كشور ارمنستان اعزام شده و زمینه توسعه صادرات بررسی شود.
وی سیاست سازمان منطقه آزاد ماكو را تعامل با كشورهای همسایه اعلام نمود و اضافه كرد: هدف از این تعامل، جذب سرمایه گذار و توسعه بازار صادرات كالاهای تولیدی منطقه بوده و در این زمینه با هیأت تجاری تركیه، عراق و ارمنستان تبادل نظر كرده ایم.
به گزارش نیو باكس به نقل از ایرنا، منطقه آزاد ماكو به لحاظ محدوده جغرافیائی شامل شهرستان های ماكو، شوط، پلدشت و شهر مرزی تاجر بوده و در منتهی الیه شمال غرب كشور واقع شده است.
مساحت این منطقه حدود پنج هزار كیلومترمربع و جمعیت آن بر مبنای نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسكن سال 1395، حدود 200 هزار نفر است.
منطقه آزاد ماكو بعنوان بزرگترین منطقه آزاد كشور دارای 140 كیلومتر مرز مشترك با كشور جمهوری آذربایجان و 130 كیلومتر مرز مشترك با كشور تركیه است.
7132/2093


1397/06/15
13:26:53
5.0 / 5
5252
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه