20 هزار تن مواد آرایشی مازاد بر نیاز در كشور تولید می گردد

20 هزار تن مواد آرایشی مازاد بر نیاز در كشور تولید می گردد نیو باكس: ارومیه - مدیركل امور فرآورده های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو اظهار داشت: سالانه 20 هزار تن مواد آرایشی مازاد بر نیاز در كشور تولید می گردد و ضرورتی برای واردات این مواد وجود ندارد.


به گزارش نیو باكس به نقل از ایرنا عبدالعظیم بهفر روز چهارشنبه در چهاردهمین گردهمایی مدیران نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی سراسر كشور در ارومیه اضافه كرد: سالانه 40 هزار تن مواد آرایشی توسط كارخانجات داخلی در كشور تولید می گردد در حالیكه نیاز بازار ایران 20 هزار تن است.
وی افزود: در بخش فرآورده های سلولزی مانند پوشك بچه هم 10 برابر بیشتر از تقاضای بازار داخلی تولید وجود دارد و در این زمینه نیازی به واردات نیست.
وی با تاكید بر اینكه با محدود كردن واردات در این بخش ها زمینه ورود برندهای داخلی به بازار باید فراهم گردد، اظهار داشت: با عنایت به شرایط سخت تحریم ها باید تهدیدها به فرصت تبدیل گشته و زمینه صادرات محصولات آرایشی و سلولزی مازاد كارخانجات داخلی با بهره گیری از مزیت مرزها فراهم گردد.
بهفر اضافه كرد: به تمام واردكنندگان فرآورده های آرایشی تا آخر امسال جهت راه اندازی نمایندگی محصولات وارداتی به كشور مهلت داده شده است تا از این طریق، پیگیر مسائل حقوقی، بهداشتی و كیفیت محصولات خود باشند.
وی افزود: علاوه بر آن با نظارت ویژه بر واردات مواد آرایشی و بهداشتی از ورود فرآورده های بی كیفیت به كشور با جدیت جلوگیری می گردد.
وی تصریح كرد: برای افزایش كیفیت فرآورده های آرایشی و بهداشتی و شوینده ها در داخل كشور هم ارتباطی بین برندهای مختلف و كارخانه های داخلی بوجود آمده است تا علاوه بر ارتقای كیفیت، توان تولید و اشتغال را هم بالا برند.
به گزارش نیو باكس به نقل از ایرنا چهاردهمین گردهمایی مدیران نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی سراسر كشور با حضور رییس سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، امروز/ چهارشنبه/ در ارومیه شروع به كار كرد.
این گردهمایی به مدت 2 روز در ارومیه برگزار می گردد و در آن مدیران نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی به بررسی برنامه ها و سیاست های سازمان غذا و دارو در حوزه مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی می پردازند.
در این گردهمایی همینطور تفاهم نامه ساماندهی پروانه های غذایی سنتی استان و ارتقای سطح كیفی و امنیت غذایی سیب درختی بین دانشگاه علوم پزشكی آذربایجان غربی و رییس سازمان غذا و دارو منعقد می شود؛ این گردهمایی فردا /پنجشنبه/ به كار خود آخر می دهد.
8137/2093


1397/06/21
19:52:10
5.0 / 5
5029
تگهای خبر: بازار , تولید , سازمان , صادرات
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه