تهران دهم مهر میزبان 30 كشور جهان در نشست بین الملی بار است

تهران دهم مهر میزبان 30 كشور جهان در نشست بین الملی بار است نیو باكس: تهران- یازدهمین كنفرانس بین المللی بار سازمان همكاری راه آهن ها (او.اس.جِی.دی)؛ با حضور اعضای آن از چین، روسیه و 30 كشور دیگر دهم و یازدهم مهرماه در تهران برگزار می گردد.


به گزارش پنجشنبه ایرنا، هدف این كنفرانس بین المللی بررسی راهكارهای توسعه و تكمیل حمل و نقل بین المللی ریلی بار در منطقه اوراسیاست كه به میزبانی شركت راه آهن جمهوری اسلامی ایران برگزار می گردد.
قرار است نمایندگان سازمان های بین المللی حمل و نقلی، به همراه شركت كنندگانی از طریق آهن های آسیای میانه، اروپای شرقی، روسیه و چین، شركت های حمل و نقل باری و غیره در اجلاس حاضر شوند.
تبادل تجربیات راه آهن ها و سازمان های بین المللی ریلی، عرضه سفارش هایی برای افزایش بازده راه آهن ها، بهبود خدمت رسانی به مشتریان، تعیین چشم انداز همكاری راه آهن ها و شركت های حمل و نقلی و اكسپدیتوری (عاملان و كارگزاران حمل و نقل) از دیگر اهداف برگزاری این نشست است.

**محورهای مهم
مهم ترین محورهای مورد بررسی در كنفرانس بین المللی بار عبارت است از: ظرفیت كشورهای منطقه آسیا و اقیانوس آرام برای سازماندهی حمل ونقل ریلی در راه آسیا- اروپا- آسیا، چشم انداز توسعه حمل و نقل كانتینری – تجربه عرضه خدمات ریلی (قطارهای كانتینری دربست)، مبانی حقوقی حمل و نقل باری ریلی و به روزآوری آنها و سیاست تعرفه ای و بازاریابی.
همچنین در این كنفرانس فناوری های اطلاع رسانی در حوزه حمل و نقل باری ریلی، راهكارهای افزایش جذابیت و رقابت پذیری حمل و نقل ریلی و راهكارهای مدرن پیشتیبانی و لجستیك، تعامل با دیگر روش های حمل و نقل (حمل و نقل تركیبی، حمل و نقل بین المللی، حمل و نقل چندوجهی)، وضعیت در بازار حمل و نقل بار با وسایط نقلیه مختلف، زمینه های فنی حمل و نقل بار در ترافیك بین المللی، پردازش و تدارك محموله های واگنی و كانتینر و، حمل و نقل چندوجهی در راه آهن ها بررسی می گردد.

**سازمان همكاری راه آهن ها
سازمان همكاری راه آهن ها (او.اس.جِی.دی) ژوئن 1956 در نشست وزیران حمل و نقل در شهر صوفیای بلغارستان تاسیس شد و از سازمان های مهم بین المللی فعال در عرصه حمل و نقل ریلی است كه از منطقه شرق اروپا، قفقاز، روسیه و كشورهای آسیای میانه تا مرز چین را دربرمی گیرد.
اهداف اصلی تاسیس این سازمان توسعه حمل و نقل ریلی باری و مسافری، تولید فضای واحد حمل و نقلی ریلی در منطقه وسیع اروپا و آسیا، بالا بردن توان رقابتی راه آهن های كشورهای عضو و افزایش حجم نقل و انتقال در خطوط ریلی بین قاره ای و هم كمك به توسعه فنی و همكاری های علمی- فنی در حوزه حمل و نقل ریلی بود.
توسعه حمل و نقل بین المللی ریلی بین كشورهای اروپایی و آسیایی، تكمیل و به روز سازی مقررات بین المللی حقوقی، افزایش توان رقابتی حمل و نقل ریلی، برآورده ساختن نیازهای كشورهای عضو در حمل و نقل بار و مسافر در محدوده 2 قاره اروپا و آسیا در این سازمان دیده شده است.
سازمان همكاری راه آهن ها 27 عضو فعال از كشورهای جهان دارد كه در كنار آنها هشت عضو ناظر و 17 موسسه و شركت بعنوان عضو وابسته قرار می گیرند.
اعضای فعال عبارتند از طریق آهن های جمهوری اسلامی ایران، بلغارستان، ویتنام، كره شمالی، لهستان، مجارستان، چین، مغولستان، رومانی، روسیه، اسلواكی، بلاروس، لیتوانی، مولداوی، جمهوری آذربایجان، قزاقستان، ازبكستان، تركمنستان، چك، آلبانی، كوبا، لتونی، استونی، اوكراین، گرجستان، قرقیزستان و تاجیكستان.
راه آهن های كشورهای آلمان، لیبی، فرانسه، یونان، فنلاند و یوگسلاوی هم از اعضای وابسته محسوب می شوند.
پس از افتتاح خط آهن در مرز سرخس در سال 1375 و اتصال ریلی ایران با كشورهای آسیای میانه (از طریق تركمنستان)، مناسبات حمل و نقلی ریلی ایران با این كشورها وارد فصل جدیدی شد و بنابراین برای فراهم ساختن بستر حقوقی برای این مبادلات، راه آهن جمهوری اسلامی ایران هم به اعضای این سازمان پیوست.
..............................
* OSJD/ Organisation for Co-Operation between Railways

اقتصام **1559*1961*


1397/07/05
21:34:53
5.0 / 5
5142
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه