انتقال مالكیت اراضی پرورش میگو به دستگاه های دولتی ممنوع گردید

انتقال مالكیت اراضی پرورش میگو به دستگاه های دولتی ممنوع گردید نیو باكس: بوشهر-استاندار بوشهرگفت: انتقال مالكیت و تغییر اراضی واحدهای تولیدی اقتصادی بخصوص در بخش پرورش میگو توسط دستگاه های دولتی این استان ممنوع گردید.


به گزارش نیو باكس به نقل از ایرنا، عبدالكریم گراوند روز پنجشنبه درنشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان بوشهر اضافه كرد: چنانچه دستگاهی مانند راه و شهرسازی قصد تملك این اراضی را داشته باشد این انتقال تابع یك سری قوانین و مقررات است و در غیر این صورت انتقال خلاف قوانین و مقررات است.
وی بیان كرد: در ارتباط با زمین های پرورش میگو كه در محدوده شهرها قرار می گیرند منابع طبیعی باید برای انعقاد قرارداد با اداره كل مسكن راه و شهرسازی از انتقال مالكیت آنها خودداری كند.
گراوند تصریح كرد: انتقال مالكیت های اراضی پرورش میگو به دستگاه های دولتی اجحاف درحق مردم و تولید است.
وی افزود: در ارتباط با سایت پرورش میگوی مند هم شركت توزیع برق استان موظف است در موعدد مقرر نسبت به برق رسانی آن اقدام نماید.
استاندار بوشهر با اشاره به كاهش ذخائر دریایی افزود: باتوجه به تحلیل رفتن این ذخایر شیلات باید با بهره گیری از تمامی ظرفیت ها و بخصوص تعاونی های صیادی این مورد را مدیریت كند.
وی اظهار داشت: آموزش با هدف توجیه آنها همچون راهكاری است كه می تواند به پایداری ذخائر دریایی كمك نماید.
وی در ارتباط با هزینه های بندری هم اظهار داشت: مقرر شده هزینه های این بخش بجای محاسبه با نرخ ارز آزاد با ارز نیمایی محاسبه شود كه این مهم نقش پررنگی در كاهش هزینه های بندری بوجود می آورد.
گراوند اضافه كرد: امید است با این تعرفه ها به میزان ثابتی برسد تا دغدغه فعالان این عرصه به طور كامل برطرف شود.
وی بیان كرد: در ارتباط با مبحث سوخت شناورها هم مشكل برطرف شده و مسایل جزئی پیرامون این مورد هم بزودی ساماندهی می گردد.
گراوند در ارتباط با سفر هیات تجاری استان بوشهر به قطر هم اظهار داشت: در جریان این سفر در دیدار با مسئولان قطری دستاوردهای بسیار خوبی داشت كه موافقت برای صادرات مواد معدنی ازجمله آنهاست.
وی اظهار داشت: مقرر شده به طور متقابل مسئولان قطری هم طی ماه های آینده از استان بوشهر بازدید و از نزدیك در جریان ظرفیت های صادراتی استان قرار گیرند.
گراوند اضافه كرد: قطر بهترین فرصت برای استان بوشهر در زمینه صادرات است كه می توان از آن برای صادرات كالا به سایر كشورها هم بهره برد.
وی اظهار داشت: در این زمینه می توان استان بوشهر را به عنوان پایلوت حوزه مدیریت اختیارات برگزید كه تحقق این مهم با هدف واگذاری بخشی از اختیارات به استان می تواند زمینه ساز گام هایی بزرگ در عرصه مبادلات تجاری با قطر قلمداد شود.
7212/6045


1397/07/26
18:39:38
5.0 / 5
5152
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , دستگاه , سفر
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه