دستاوردهای سفر هیات تجاری بوشهر به قطر تشریح شد

دستاوردهای سفر هیات تجاری بوشهر به قطر تشریح شد نیو باكس: بوشهر- رئیس اتاق بازرگانی بندر بوشهر دستاوردهای سفر سه روزه هیات تجاری این استان را به كشور قطر شرح داد.


خورشید گزدرازی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اضافه كرد: حضور در مراسم افتتاحیه نمایشگاه بین المللی قطر (IPEC)، بازدید از غرفه شركت های ایرانی و دیدار با مدیران شركت هایی از كشور عمان، تونس، تركیه، قطر، آذربایجان، پاكستان همچون برنامه های هیات تجاری بوشهر به ریاست استاندار در روز نخست سفر بود.
وی بیان كرد: دیدار استاندار بوشهر با جاسم بن سیف السلیطی وزیر حمل و نقل و ارتباطات قطر با تاكید بر توسعه تجارت و افزایش حجم مبادلات تجاری بین دو كشور، معرفی و تشریح نقش و اهمیت استان بوشهر بعنوان بندری استراتژیك در زمینه تامین نیازمندی های كشور قطر و توافق برای ترانزیت كالا و محصولات دیگر كشورها با استفاده از بوشهر به بازار قطر از اهم موارد مطرح شده در این دیدار بود.
گزدرازی افزود: دیدار استاندار بوشهر با شیخ احمد بن جاسم ال ثانی وزیر اقتصاد و تجارت قطر از دیگر برنامه های سفر بود كه در قالب آن به برقراری یك رابطه دراز مدت و استراتژیك در حوزه های اقتصادی و تجاری با ایران تاكید گردید.
وی اظهار داشت: دیدار هیات تجاری استان بوشهر با شیخ احمد بن محمد دبیر مناطق آزاد قطر به منظور معرفی استان بوشهر و فرصت های سرمایه گذاری آن درحوزه های حمل و نقل دریایی، پرورش و تولید آبزیان، پرورش دام، محصولات كشاورزی همچون نخیلات و صیفی جات از دیگر برنامه های روز نخست سفر سه روزه هیات تجاری استان بوشهر در قطر بود.
گزدرازی افزود: در روز دوم سفر هم استاندار بوشهر در سالن كنفرانس نمایشگاه بین المللی IPEC در مورد نقش زیر ساخت در توسعه اقتصاد و تجارت، بررسی و هم اندیشی در زمینه نقش زیر ساخت در توسعه توانایی رقابت اقتصادی و افزایش صادرات و واردات و پروژه های زیربنایی برای تقویت تجارت میان قطر و استان بوشهر به تبادل نظر پرداختند.
رئیس اتاق بازرگانی بوشهر اظهارداشت: بازدید از بندرحمد و دیدار با مدیر این بندر 'محدالخنجی' به منظور معرفی بندر حمد از دیگر برنامه های سفر هیات تجاری استان بوشهر به قطر بود.
وی بیان كرد: تخفیف هزینه های بندری به شركت ها و شناورهای ایرانی، راه اندازی خط مسافربری RO-RO-PASENGER در ظرف مدت یك ماه آینده، توافق جهت راه اندازی شركت كشتیرانی و حمل و نقل دریایی مشترك بین ایران و قطر از موارد مطرح شده در دیدار هیات بوشهری با مدیر بندر حمد بود.
وی اضافه كرد: بازدید از بندر الرویس و دیدار با النعیمی مدیر این بندر، بازدید از اسكله بندر و گفت وگو با ملوانان ایرانی و بازدید از بازارچه الرویس از دیگر برنامه های هیات تجاری استان بوشهر كه در این دیدار چندین توافق مهم بدست آمد.
گزدرازی اظهار داشت: تجهیز كردن بندر الرویس از لحاظ ماشین آلات بخصوص جرثقیل، تولید انبارهای مناسب و جدید تخلیه كالاهای ایرانی، اجازه خروج با استفاده از مسیر هوایی در صورت بروز مشكلات شخصی برای كاركنان شناورها و اجازه خروج شناورهای وارده به بندر الرویس به صورت شبانه روزی همچون توافق های صورت گرفته در جریان دیدار با مدیران بندر الرویس بود.
وی خاطرنشان كرد: همینطور در این دیدار مقرر شد با عنایت به نبودن لنگرگاه مناسب در بندر الرویس اجازه پهلودهی به شناورهای ایرانی در زمان نامساعد بودن هوا و شرایط جوی داده شود.
گزدرازی افزود: درادامه برنامه های سفر بازدید از شركت المیرا و برگزاری نشست برای فروش محصولات مواد غذایی با شركت المیرا بود كه برای عرضه محصولات كشور و استان در فروشگاه های المیرا به منظور معرفی، فروش و عرضه محصولات غذایی كشور به توافق های خوبی در این زمینه منتهی شد.
وی بیان كرد: دیدار با مدیران شركت ودام و Trust for Trading به منظور بررسی و توافق اجاره قرنطینه به مدت پنج سال و وارد كردن دام از استرالیا و ذبح و توزیع آن در استان بوشهر و كشور و اجاره كشتارگاه به منظور استاندارد سازی مطابق با استانداردهای اتحادیه اروپا با سرمایه گذاری شركت قطری از دیگر برنامه های این سفر بود.
رئیس اتاق بازرگانی بندر بوشهر افزود: دیدار هیات تجاری استان بوشهر با محمد بن احمد بن كواری معاون اتاق بازرگانی قطر از دیگر برنامه های سفر بود كه در این دیدار هم گراوند استاندار بوشهر به معرفی هیات تجاری و توانمندی های آنها پرداخته و قول هر گونه همكاری و همراهی دولت را به بخش خصوصی قطر دادند.
وی اضافه كرد: گفت وگو و مذاكره بین نایب رئیس اتاق بازرگانی قطر و رئیس اتاق بازرگانی بوشهر برای توسعه روابط تجاری بین بخش خصوصی بوشهر و قطر، معرفی فرصت ها و ظرفیت های سرمایه گذاری در حوزه های مختلف توسط رؤسای اتاق بازرگانی دو كشور، گفت وگوی تجار و تولیدكنندگان هیات تجاری بوشهر با نایب رئیس اتاق بازرگانی و تجار قطری و معرفی تولیدات و محصولات خود به آنها از موارد مطرح شده در این نشست بود.
وی اظهار داشت: در ادامه سفر هیات تجاری استان بوشهر به قطر دیدار مشترك با محمد علی سبحانی سفیر ایران در قطر و شیخ فالح بن ناصر آل ثانی معاون وزیر شهرداری و محیط زیست آن كشور برگزار گردید كه در این دیدار راه های توسعه مراودات تجاری بین بوشهر و قطر مورد بررسی قرار گرفت.
گزدرازی اظهار داشت: دیدار هیات تجاری استان با تجّار بوشهری مقیم قطر و بررسی فرصت های تجاری و چالش های پیش رو از دیگر برنامه های سفر بود.
وی اظهار داشت: در شب پایانی سفر هم استاندار و اعضای هیات تجاری استان بوشهر با شیخ علی بن عبدالله آل ثانی مالك بانك بین المللی اسلامی قطر دیدار كردند.
گزدرازی اظهار داشت: در این دیدار نقش مهم ایران در منطقه و در ارتباط با قطر، اهمیت استان بوشهر بر توسعه روابط تجاری دو كشور و منطقه، حمایت كامل از خرید محصولات ایرانی مورد تایید و تاكید قرار گرفت.
وی بیان كرد: در بخش پایانی سفر اعضای هیات تجاری استان بوشهر هم با مدیران بعضی از شركت های قطری صورت گرفت كه نتایج و دستاوردهای بسیار مفید داشت.
گزدازی اضافه كرد: در این رایزنی ها مذاكرات گسترده ای درزمینه سرمایه گذاری مشترك و تولید بازار مطمئنی برای محصولات ایران صورت پذیرفت.
7212/6043


1397/07/30
13:19:03
5.0 / 5
4446
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه