جهانگیری اعلام كرد:

تحریم های اعلام شده كمتر از پیش بینی های ما بود

تحریم های اعلام شده كمتر از پیش بینی های ما بود نیو باكس: معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: تحریم های اعلام شده شب گذشته از جانب آمریكا، كمتر از پیش بینی های ایران بود؛ در صورتی كه ما وظیفه داریم به نحوی رفتار نماییم كه كمترین اثر بر اقتصاد را شاهد باشیم.


به گزارش نیو باكس به نقل از صدا و سیما؛ اسحاق جهانگیری امروز در مراسم تكریم و معارفه وزیر صنعت، معدن و تجارت عبور از شرایط سخت فعلی را نیازمند عزم ملی همراه با انسجام و وحدت دانست و تصریح كرد: در شرایطی كه آمریكا قصد فشار بر ایران با استفاده از اعمال تحریم های غیر اخلاقی و ظالمانه را دارد باید در اقتصاد به موفقیت برسیم و نشان دهیم كه اقتصاد ما سرپاست.
وی اضافه كرد: امروز اداره موفق اقتصاد یك مسئولیت ملی بزرگ است كه دولت به تنهایی نمی تواند آنرا انجام دهد و نیاز به مشاركت همه مردم نخبگان جریانهای سیاسی و ایرانی ها در سراسر دنیا دارد.
جهانگیری خاطرنشان كرد: تحریم های جدید در حالی اتفاق می افتد كه باید با دقت در این زمینه تصمیم گیری و عمل نماییم و با مردم صادقانه صحبت شود در حالیكه نباید برای مردم تولید نگرانی كرد.
وی اظهار داشت: مردم باید مطمئن شوند كه مسئولان صادقانه به فكر عبور از مشكلات هستند و از همه توان خود و كشور استفاده می نمایند كه در این صورت حتما همه مردم هم كمك خواهند كرد و از فداكاری دریغ نمی كنند.
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینكه آمریكایی ها با تمام توان وارد مبحث تحریم ایران شده اند اظهار داشت: با این وجود آمریكا در این حركت در دنیا منزوی است و به جز رژیم صهیونیستی و یكی دو كشور منطقه هیچ دولتی از این تحریم ها حمایت نمی كند.
وی اضافه كرد: در مناسبات با دنیا متحدان آمریكا ضد این یكجانبه گرایی آمریكا مقاومت می كنند و در واقع استقلال سیاسی و اقتصادی خویش را نشان می دهند.
جهانگیری اظهار داشت: این تحریم های ظالمانه ضد ملت، مردم، كودكان و زنان و فقرای ایران است چونكه در تحریم ها بیشتر از همه اقشار ضعیف صدمه می بینند.
وی اضافه كرد: آمریكایی ها تولید فضای نا اطمینانی در ایران را در دستور كار خود قرار داده اند و شبكه منطقه ای با پول برخی كشورهای منطقه برای این منظور بوجود آورده اند كه به نوشته برخی نشریات اروپایی حتی بخشی از مرگ خاشقچی در ارتباط با همین پول های سعودی به رسانه های خارجی بوده است.
جهانگیری اظهار داشت: تحریم هایی كه شب گذشته آمریكا فهرست آنرا منتشر نمود شامل بخش هایی همچون هواپیمایی و كشتیرانی ایران است كه همان شب گذشته با مسئولان این بخش ها تماس گرفتم و آنها می گفتند كه تحریم های جدید از پیش بینی های ما كمتر بوده و یا همان مطابق پیش بینی های ما بوده است.
معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: وظیفه ما این است كه طوری با تحریم ها مقابله نماییم تا كمترین اثر را بر اقتصاد داشته باشد.
وی تاكید كرد: صنعت كشور یكی از بخش هایی است كه می تواند با عملكرد مناسب به آمریكایی ها بگوید كه این شما بودید كه شكست خوردید و این از عهده صنعتگرها برمی آید.
جهانگیری اظهار داشت: برای یك دوره باید سختی را تحمل نماییم و تولید را كه مسئله اصلی است سرپا نگه داریم تا كارگران مشغول باشند و اشتغال حفظ شود و این مهمترین عامل شكست سیاست های آمریكا است.
وی اضافه كرد: ما می دانیم كه بهترین راهكار برای واردات و صادرات این است كه قید و بند اداری وجود نداشته باشد اما این را هم می دانیم كه قیمت های بازار قیمت های واقعی نیست و می خواهند با فضای روانی كشور را بر هم بزنند.
جهانگیری، صادرات را پیشران اقتصاد كشور توصیف كرد و اظهار داشت: صادركنندگان سربازان خط مقدم جبهه اقتصاد هستند.
وی اظهار داشت: باید از ظرفیت های بخش خصوصی استفاده گردد و نظام توزیع را با كمك اصناف به پیش ببریم تا از افزایش بی جهت قیمت ها جلوگیری شود.
جهانگیری اضافه كرد: اتاق بازرگانی و اصناف باید خویش را در كنار دولت بدانند و دولت به شدت به نظرات مشورتی آنها نیاز دارد.

1397/08/15
16:42:37
5.0 / 5
4593
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه