رحمانی اعلام كرد؛

افزایش نیاز واحدهای تولیدی به نقدینگی

افزایش نیاز واحدهای تولیدی به نقدینگی نیو باكس: وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: در شرایط جدید نیاز واحدهای تولیدی به نقدینگی بیشتر شده و تصویب ۳۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات در طرح رونق تولید بسیار ناچیز است.


به گزارش نیو باكس به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت؛­­ رضا رحمانی در همایش استانداران سراسر كشور ­با اشاره به رشد۳۰ درصدی ذخایركالاهای اساسی در كشور اظهار داشت: ضروری می باشد در شرایط فعلی استانداران هر هفته برای این دو موضوع، ­ جلسه بگذارند و از دفاتر تخصصی هم فعالیت بیشتر را در این زمینه ها طلب كنند و ستاد تسهیل و ستاد تنظیم بازار به صورت مرتب برگزار گردد.
وی با تاكید بر ضرورت تفویض برخی اختیارات به استانها اظهار داشت: برای انجام بهتر امور لازم است برخی اختیارات همچون ثبت سفارش ها و هم اختیارات شورای عالی معادن به استانها تفویض شود و دفاتر تخصصی، ­ ناظر انجام بهتر امور باشند.
رحمانی با اشاره به اینكه امروز هدف اصلی حفظ تولید است، تصریح كرد: شرایط امروز خاص است، واحدهایی كه بدهی بانكی دارند اما سرپا و فعال می باشند باید به نحوی حمایت شوند اما این در شرایطی است كه حالا آمار واحدهایی كه به دلیل بدهی در تملك بانكها هستند بیشتر از ۲ هزار واحد است.
وی افزود: در ­۶ ماه آینده باید به صورت ویژه از واحدهای تولیدی حمایت شود چون كه اگر واحدی تعطیل شود تولید و اشتغال صدمه می بیند.
وزیر صنعت افزود: مواردی در واحدهای صنعتی وجود دارد كه حتی با وجود مخالفت با قانون توانستیم با همكاری و صحبت، ­ مبحث رو حل و فصل كرده و واحد را به تولید برگردانیم.
افزایش نیاز واحدهای تولیدی به نقدینگی
رحمانی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: در شرایط جدید نیاز واحدهای تولیدی به نقدینگی بیشتر شده و تصویب ۳۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات در طرح رونق تولید بسیار ناچیز است.
وی­ خطاب به استانداران اضافه كرد: چه در طرح رونق تولید و چه سایر طرحها كمك كنید كه پروژه های با پیشرفت فیزیكی بالا در اولویت باشد و اگر طرحی در زنجیره تولید بود و یا با تزریق مختصری نقدینگی قابلیت بهره برداری داشت حتما در اولویت قرار بگیرد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه كرد: در طرح نوسازی و بازسازی واحد های تولیدی هم كه از سال قبل شروع كردیم واحدها از سود ۱۸ درصد بانكی استقبال نكردند و ما هم در صدد كم كردن این عدد هستیم و فعلا بر روی نرخ ۱۲ درصد توافق كرده ایم.
رحمانی افزود: اگر این طرح جدی گرفته نشود تولید محصول كیفی و صادراتی نخواهد بود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه با تاكید بر ضرورت ساخت داخل اقلام مورد استفاده اظهار داشت: در وزارت صمت پروژه ویژه ای تعریف كرده ایم كه معادل ۱۰ میلیارد دلار واردات سال قبل به تفكیك استان و رشته در داخل كشور ساخته شود.
رشد ۳۰ درصدی ذخایر كالاهای اساسی
وی با اشاره به اینكه ذخیره كالاهای اساسی در ­­آبان امسال ­نسبت به شهریور ماه سال جاری، ۳۰ درصد افزایش داشته است، اظهار داشت: سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولید كنندگان و معاونت بازرگانی داخلی در این زمینه فعالانه بازار و تولید را رصد می كنند.
رحمانی در انتها اضافه كرد: شرایط جدید تحریمها فرصتی برای صادرات محصولاتی نظیر مواد معدنی، صنایع دستی و ساخته ها و تولیدات داخل كشور است و الان صادرات باید توجیه اقتصادی داشته باشد.

1397/08/20
15:54:16
5.0 / 5
4800
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه