یك مقام مسئول اعلام كرد؛

معرفی كالاهای ایرانی به بازار جهانی

معرفی كالاهای ایرانی به بازار جهانی به گزارش نیو باكس مدیرعامل مركز شماره گذاری كالا و خدمات، از امكان ثبت اطلاعات كالاهای ایرانی در بزرگترین پایگاه اطلاعات معتبر و مطمئن محصولات در دنیا (GS۱ Cloud) اطلاع داد.


به گزارش نیو باكس به نقل از مركز ملی شماره گذاری كالا و خدمات ایران، بهزاد عمرانی اظهار داشت: امروزه بیش از یك میلیون شركت، محصولات خویش را با كد GTIN كه به عنوان فراگیرترین كد شناسایی محصولات در جهان پذیرفته شده معرفی می كنند و روزانه بیش از۶ میلیارد تراكنش تجاری برپایه این كد در عمده فروشی ها، خرده فروشی ها و فروشگاه های زنجیره ای دنیا انجام می گردد.
وی با اشاره به اینكه با استفاده از همین شناسه می توان سیستم های ارزش افزوده دیگری در حوزه های خرده فروشی، عمده فروشی، تامین، پخش و توزیع كالا و هم تجارت الكترونیكی تولید نماید، اظهارداشت: در واقع GS۱ Cloud یك سامانه بین المللی استاندارد و قابل اطمینان محصولات است كه برپایه اطلاعات صحیح، موثق و اصیلی كه در خود دارد، جعل اطلاعات را به حداقل رسانده و خدمات متعددی را در بستر B۲B و B۲C به كلیه ذینفعان زنجیره های عرضه، تأمین و تقاضا عرضه می دهد.
عمرانی با تاكید بر اینكه GS۱ Cloud از ابتدای سال ۲۰۱۸ میلادی آغاز به عرضه خدمات خواهد نمود و در فاز اول، هفت مشخصه اصلی و مورد نیاز متقاضیان برای بیش از ۵۰ میلیون كد كالا را عرضه خواهد نمود، توضیح داد: شماره جهانی قلم كالای تجاری(GTIN)، نام شركت تولیدكننده یا مرجع عرضه كننده، بِرند یا نام تجاری محصول، شرح كالا(توضیحات نوشته شده روی سطح یا بسته بندی كالا)، تصویر محصول با وضوح متوسط، بازارهای هدفی كه محصول در آنها توزیع می گردد و گروه كالایی یا طبقه بندی محصول برپایه ساختار استاندارد و بین المللی، هفت مشخصه اصلی عرضه شده در این بانك می باشد.
وی در توضیح مزایای این سامانه اظهار داشت: شناسایی كدهای GTIN اصیل و معتبر و حذف كدهای غیرمعتبر و جعلی امكان جستجوی اطلاعات كالا برای خریداران عمده و جزئی در سراسر جهان و همینطور تولید سرویس های ارزش افزوده و اپلیكیشن های كاربردی برای تسهیل فرایندهای تأمین و فروش محصول در شركت ها از جمله مزایای این سامانه است.
مدیرعامل مركز شماره گذاری كالا و خدمات ایران با اشاره به اینكه عضویت در GS۱ Cloud مجانی است، تاكیدكرد: كلیه عرضه كنندگان كالا كه برای محصولات خود از مركز ملی شماره گذاری كالا و خدمات ایران، كد گرفته اند می توانند با رجوع به پرتال مركز و ورود به داشبورد مدیریتی فقط با چند كلیك ساده محصولات خویش را در سامانه فوق جهت رویت در سراسر جهان بارگذاری نمایند.
وی تصریح كرد: هم اكنون حدود ۸۰ هزار شركت عضو GS۱ ایران بوده و تابحال ۴۵۰ هزار كد برای محصولات خود دریافت نموده اند كه این امكان اخیرا برای تمامی اعضای مركز مهیا شده و بهره گیری ایشان از سرویس فوق مجانی می باشد.
وی با اشاره به اینكه حضور شركت های ایرانی در این پروژه عظیم بین المللی، به شكلی منجر به بازاریابی و تبلیغ محصولات ایرانی در دنیا می شود، اظهار داشت: به تعبیری GS۱ Cloud یك ویترین مجازی عظیم و بزرگترین نمایشگاه محصولات در دنیاست كه روزانه میلیون ها نفر در آن، اطلاعات مورد نظر خویش را جستجو می كنند و فرصتی مغتنم برای شركت های ایرانی است كه به شكلی برای محصولات خود بازاریابی و تبلیغات مجانی در سطح جهانی انجام دهند و می توان از این ابزار برای توسعه بازارهای هدف بین المللی و اقتصاد ملی كمك گرفت.
عمرانی در انتها از مركز ملی شماره گذاری كالا و خدمات ایران به عنوان یكی از فعال ترین و پیشروترین نمایندگان سازمان جهانی GS۱ در منطقه نام برد و اضافه كرد: این مركز با تولید سامانه های نرم افزاری، زیرساخت لازم برای حضور موفق شركت های ایرانی در بازارهای جهانی با استفاده از GS۱ Cloud را فراهم نموده تا تولیدكنندگان ایرانی با استفاده این فرصت طلایی، بتوانند محصولات خویش را به كلیه مصرف كنندگان عمده و خرد در داخل و خارج از كشور عرضه كنند.
بر اساس این گزارش، تمامی عرضه كنندگان كالا و محصولات ایرانی جهت كسب اطلاعات بیشتر و بهره مندی از این بستر منحصر بفرد می توانند به پرتال مركز به آدرس portal. gs۱ir. org رجوع و یا با مركز تماس به شماره های ۱۴- ۸۸۹۲۴۶۰۵ ارتباط برقرار نمایند.
 

1396/08/30
22:13:04
5.0 / 5
5178
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه