بر اساس اعلام مركز آمار؛

افزایش تورم در آبان ماه

افزایش تورم در آبان ماه به گزارش نیو باكس تورم نقطه به نقطه در كل كشور، مناطق شهری و روستایی، به ترتیب ۹. ۶، ۹. ۵ و ۱۰ درصد بوده كه نسبت به همین اطلاع در ماه قبل، ۰. ۹ واحد درصد افزایش یافته است.به گزارش نیو باكس به نقل از مهر، مركز آمار ایران، گزارش شاخص قیمت كالاها و خدمات مصرفی خانوارهای كشور در آبان ماه سال ۱۳۹۶ را منتشر نمود. شاخص كل (بر مبنای۱۰۰=۱۳۹۰) در آبان ماه سال ۱۳۹۶ برای كل كشور، مناطق شهری و مناطق روستایی به ترتیب ۲۵۸، ۴، ۲۵۵. ۸ و ۲۶۸. ۹ را نشان داده است كه نسبت به ماه قبل برای كل كشور، مناطق شهری و مناطق روستایی ۱. ۱ درصد افزایش یافته است.
افزایش شاخص كل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) به ترتیب ۹. ۶، ۹. ۵ و ۱۰. ۰ درصد است كه نسبت به همین اطلاع در ماه قبل برای كل كشور، مناطق شهری و مناطق روستایی ۰. ۹ واحد درصد افزایش یافته است.
۱- شاخص كل (بر مبنای۱۰۰=۱۳۹۰) در آبان ماه سال ۱۳۹۶ برای كل كشور، مناطق شهری و مناطق روستایی به ترتیب ۲۵۸، ۴، ۲۵۵. ۸ و ۲۶۸. ۹ را نشان داده است كه نسبت به ماه قبل برای كل كشور، مناطق شهری و مناطق روستایی ۱. ۱ درصد افزایش یافته است. افزایش شاخص كل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) به ترتیب ۹. ۶، ۹. ۵ و ۱۰. ۰ درصد است كه نسبت به همین اطلاع در ماه قبل برای كل كشور، مناطق شهری و مناطق روستایی ۰. ۹ واحد درصد افزایش یافته است.
درصد تغییرات شاخص كل (نرخ تورم كالاها و خدمات مصرفی خانوار) در دوازده ماه منتهی به آبان ماه سال ۱۳۹۶ نسبت به دوره مشابه سال قبل برای كل كشور ۸، ۴ درصد، مناطق شهری ۸. ۲ درصد و مناطق روستایی ۹. ۳ درصد است كه نسبت به همین اطلاع در مهر ماه ۱۳۹۶، برای كل كشور و مناطق شهری و روستایی ۰. ۲ واحد درصد افزایش یافته است.
۲- شاخص گروه عمده «خوراكی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» در این ماه برای كل كشور، مناطق شهری و مناطق روستایی به ترتیب به عدد ۳۰۴، ۸، ۳۰۶. ۹ و ۲۹۹. ۷ رسید كه نسبت به ماه قبل، این اطلاع برای كل كشور، مناطق شهری و مناطق روستایی ۱. ۸ درصد افزایش یافته است. شاخص گروه عمده «خوراكی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» نسبت به ماه مشابه سال قبل برای كل كشور و مناطق شهری ۱۳. ۰ درصد و مناطق روستایی ۱۲. ۸ درصد افزایش نشان داده است. درصد تغییرات این گروه در دوازده ماه منتهی به آبان ماه ۱۳۹۶ نسبت به دوره مشابه سال قبل برای كل كشور و مناطق شهری ۱۱. ۹ درصد و برای مناطق روستایی ۱۲. ۰ درصد است.
شاخص گروه اصلی «خوراكی ها» در ماه مورد بررسی برای كل كشور، مناطق شهری و روستایی به ترتیب به عدد ۳۰۲. ۴، ۳۰۴. ۹ و ۲۹۶. ۴ رسید كه نسبت به ماه قبل برای كل كشور، مناطق شهری و مناطق روستایی ۱. ۹ درصد افزایش نشان داده است. شاخص گروه اصلی «خوراكی ها» نسبت به ماه مشابه سال قبل برای كل كشور و مناطق شهری به ترتیب ۱۳. ۳ درصد و مناطق روستایی ۱۳. ۲ درصد افزایش نشان داده است. نرخ تورم دوازده ماهه این گروه برای كل كشور، مناطق شهری و مناطق روستایی ۱۲. ۱ درصد است.
۳- شاخص گروه عمده «كالاهای غیر خوراكی و خدمات» در آبان ماه ۱۳۹۶ برای كل كشور، مناطق شهری و مناطق روستایی به ترتیب به عدد ۲۴۰، ۰، ۲۳۸. ۳ و ۲۴۸. ۲ رسید كه نسبت به ماه قبل، این اطلاع برای كل كشور، مناطق شهری و مناطق روستایی به ترتیب ۰. ۸، ۰. ۹ و ۰. ۴ درصد افزایش یافته است.
همچنین میزان افزایش شاخص گروه عمده «كالاهای غیرخوراكی و خدمات» نسبت به ماه مشابه سال قبل برای كل كشور و مناطق شهری ۸. ۰ درصد و مناطق روستایی ۷. ۸ درصد بوده است. نرخ تورم دوازده ماه منتهی به آبان ماه ۱۳۹۶ نسبت به دوره مشابه سال قبل این گروه برای كل كشور ۶. ۸ درصد، مناطق شهری ۶. ۷ درصد و مناطق روستایی ۷. ۱ درصد است.
 

1396/09/02
14:01:31
5.0 / 5
4944
تگهای خبر: خدمات , كالا
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه