استاندارخراسان شمالی:

آمادگی برای تسهیل روابط تجاری با روسیه

آمادگی برای تسهیل روابط تجاری با روسیه به گزارش نیو باكس، به نقل از ایرنا استاندار خراسان شمالی اظهار داشت: در استان این آمادگی به طور كامل وجود دارد كه برای آسان سازی روابط تجاری بخش خصوصی و هم چنین سرمایه گذاری شركت های روسی در بخش های گوناگون بویژه انرژی و كشاورزی اقدامات لازم در كوتاه ترین زمان پیگیری وعملیاتی شود.


به گزارش نیو باكس به نقل از اداره كل روابط عمومی استانداری، محمدرضا صالحی در دیدار نمایندگان یك شركت اقتصادی و سرمایه گذاری از فدراسیون روسیه، با اشاره به مناسبات سیاسی و اقتصادی جمهوری اسلامی تهران و مسكو خاطرنشان كرد: این استان ظرفیت های بالقوه و بالفعل در عرصه اقتصادی ازجمله بخش های كشاورزی، صنعت، گردشگری و حوزه انرژی های نو دارد.
وی تصریح كرد: زمینه صدور انواع محصولات كشاورزی این استان به روسیه وجود دارد كه در این میان، انگور، سیب، گردو، عسل، زعفران و گوشت حاصل از دام های عشایری ما به لحاظ كیفیت از جایگاه ویژه ای برخوردار می باشد.
وی خروج از خام فروشی را یكی از سیاست های كلان خراسان شمالی خواند و از سرمایه گذاری شركت های داخلی و خارجی در بخش سورتینگ، بسته بندی و برندسازی برای محصولات تولیدی استان استقبال كرد.
استاندار هم چنین این استان را مستعد راه اندازی نیروگاه های برق خورشیدی خواند و اضافه كرد: برای صدور مجوزهای سرمایه گذاری خارجی، تأمین زمین موردنیاز سرمایه گذاران و هم چنین خرید تضمینی برق تولیدی این نیروگاه ها هیچ مشكلی وجود ندارد. به قول صالحی، شهرستان های شیروان، جاجرم و اسفراین در اولویت راه اندازی این نیروگاه ها هستند.
رئیس ستاد سرمایه گذاری و اشتغال خراسان شمالی با اشاره به پیشینه شركت روس و فعالیت های آن در حوزه نفت و گاز خاطرنشان كرد: در خراسان شمالی طرح هایی مرتبط با حوزه انرژی نظیر پالایشگاه GTL و توسعه صنایع بالادستی و پایین دستی پتروشیمی تعریف شده و شرایط برای حضور سرمایه گذاران خارجی در آن ها مهیاست.
صالحی كه خراسان شمالی را استانی بكر برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی توصیف كرد، خواهان آن شد تا طرف روس با مدیران بخش های دولتی و خصوصی این استان نشست های كارشناسی برگزار و فرصت های توسعه مراودات تجاری و سرمایه گذاری را بررسی كند.
نماینده شركت روسی مستقر در جمهوری باشقیرستان فدراسیون روسیه هم با اشاره به پیشینه 38 ساله خود در مراودات اقتصادی با ایران به خصوص در حوزه نفت و گاز، آمادگی شركت متبوعش برای توسعه مبادلات با استان خراسان شمالی را اعلام نمود.
رودیك ایسكوژین با تشریح جایگاه این جمهوری خودمختار در اقتصاد روسیه و زیرساخت های صنعتی، آكادمیك و حمل و نقل آن، از مشاركت در طرح های مطالعاتی اكتشاف و استخراج نفت و گاز، تجارت مواد غذایی، چوب، سیمان، سرمایه گذاری در حوزه انرژی های تجدید پذیر و توسعه مبادلات فرهنگی و گردشگری بعنوان مهم ترین زمینه های مورد علاقه این شركت یاد كرد.
در این دیدار هم چنین درباره نقش آفرینی فعالان اقتصادی خراسان شمالی در گشایش خانه تجاری ایرانی ها در شهر اوفا، مركز جمهوری خودمختار باشقیرستان و برخی دیگر از موضوعات مرتبط بحث و تبادل نظر شد.


 

1396/09/10
01:16:09
5.0 / 5
5520
تگهای خبر: اقتصاد , توسعه , تولید , سرمایه
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه