عضو كمیسیون صنایع مجلس:

وارد كردن شوك به قطعه سازان، اشتغال را با مشكل روبرو می كند

وارد كردن شوك به قطعه سازان، اشتغال را با مشكل روبرو می كند به گزارش نیو باكس عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاكید بر اهمیت پشتیبانی از صنعت قطعه سازی كشور اظهار داشت: وارد كردن هر گونه شوك به تولیدكنندگان قطعات خودرو امكان دارد اشتغالزایی این بخش را با مشكل روبرو كند.به گزارش نیو باكس به نقل از مهر، رامین نورقلی پور درباره مشكلاتی كه برای گروه قطعه سازی عظام ـ علیرغم میزان بالای اشتغالزایی این شركت صنعتی ـ تولید شده، تصریح كرد: در شرایط تحریمی فعلی كشور، مشكلاتی برای بنگاه های تولیدی و همینطور فعالان صنعت قطعه سازی كشور بوجود آمده كه سبب شده تا تولیدكنندگان به صورت عام و قطعه سازان خودرو به صورت خاص درگیر مشكلات گسترده ای شوند.
وی با تاكید بر اینكه وظیفه دولت و مجلس پشتیبانی از بخش خصوصی است، افزود: به جای اینكه بخواهیم از تولیدكنندگان مچ گیری و برای آنها تولید مشكل نماییم باید از آنها حمایت نماییم. به خصوص كه بنگاه های صنعتی بعنوان مولد سرمایه در جامعه و كسب و كارهای اشتغالزا عمل كرده و به چرخه اقتصادی كشور كمك زیادی می كنند.
نماینده مردم كردكوی و بندر تركمن در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان كرد: گروه قطعه سازی عظام از بنگاه های موفق اقتصادی در صنعت خودروسازی كشور است كه در این حوزه نقش به سزایی دارد.
وی خاطرنشان كرد: به هیچ وجه روا نیست كه برخی مسئولان بخواهند با اظهارات نسنجیده بر سر راه آنها سنگ اندازی و مشكلاتی تولید كنند.
عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: علیرغم حرف و حدیث هایی كه در رسانه ها یا از ناحیه برخی مسئولان و نمایندگان مجلس مطرح می شود، این گروه صنعتی طبق بررسی هایی كه خودم انجام داده ام با آنچه گفته شده بود كه این شركت بدهی هنگفتی به ایران خودرو دارد، واقعیت ندارد.
به گفته نورقلی پور، روابط گروه قطعات خودرویی عظام و ایران خودرو كاملا روابط سالمی است و ما از هر كمكی كه برای پایداری و ادامه فعالیت این قطعه ساز بر بیاید دریغ نخواهیم كرد و با تمام توان حمایت می نماییم.
وی تصریح كرد: صنعت خودروسازی و صنایع وابسته همچون قطعه سازی برای نیروی كار زیادی در كشور تولید اشتغال كرده كه نمونه آن اشتغال زایی موفق گروه قطعه سازی عظام است.
عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس خاطرنشان كرد: تولید هر گونه شوك در صنعت قطعه سازی به صورت مستقیم و غیر مستقیم بر صنعت خودروسازی تاثیر منفی می گذارد؛ بخصوص در حوزه اشتغال. بروز چنین شوك هایی در قطعه سازان امكان دارد علیرغم تمایل آنها منجر به رهاسازی و تعدیل نیروی كار شود. نه مجلس و نه دولت چنین چیزی را بر نمی تابد. قطعه سازان و تولید كنندگان هم خواستار بیكاری نیروهای شاغل خود نیستند

1397/10/10
14:38:44
5.0 / 5
4707
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه