در گفتگو با مهر عنوان شد:

امكان خرید مواد اولیه تنها بر طبق پروانه بهره برداری

امكان خرید مواد اولیه تنها بر طبق پروانه بهره برداری به گزارش نیو باكس معاون وزیر صمت از اتصال سامانه های در رابطه با خرید محصولات از بورس كالا با پروانه های بهره برداری در حال فعالیت و مواد اولیه مورد نیاز درج شده در آنها، اطلاع داد و اظهار داشت: این كار در جهت شفافیت است.


فرشاد مقیمی، در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینكه اگر در اجرای برخی مكانیسم ها همچون ادامه فعالیت واحدهای فاقد پروانه بهره برداری به خوبی عمل نشده، نباید ماهیت نهادهای حامی شفافیت همچون بورس كالا را زیر سوال برد، اظهار داشت: در این شرایط، باید نسبت به شناسایی نقاط ضعف در جهت پایش واحدهای فاقد پروانه بهره برداری اقدام نماییم كه این اقدامات در ماههای گذشته، در دستور كار قرار گرفت.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه كرد: در واقع بورس كالا زمینه همگرایی تا رسیدن به شفافیت را به حداكثر رساند تا مواد اولیه از این ساختار اقتصادی به دست تولیدكنندگان واقعی كه نیازمند مواد اولیه هستند، برسد؛ این در شرایطی است كه با هدف شفاف سازی و سهولت در تامین مواد اولیه از جانب صنایع، سامانه های مرتبط لینك شده و از این پس خرید محصولات از بورس كالا با پروانه های بهره برداری در حال فعالیت و مواد اولیه مورد نیاز درج شده در پروانه ها، صورت خواهد گرفت.
وی خاطرنشان كرد: هم اكنون تعداد قابل توجهی از واحدها فاقد پروانه بهره برداری هستند و سالیان سال از فعالیت آنها در كشور می گذرد. هرچند ساماندهی این واحدها چندین بار در دستور كار قرار گرفت و زحمات زیادی هم در این زمینه كشیده شد، اما این واحدها همچنان مشغول فعالیت هستند.
مقیمی تصریح كرد: با اقدامات انجام شده تمهیداتی اتخاذ شده است تا امكان دریافت مواد اولیه از جانب واحدهای فاقد پروانه بهره برداری به حداقل برسد كه این رویداد به رشد تولید و سهولت تامین مواد اولیه از جانب صنایع پایین دست كمك شایانی می كند؛ این در شرایطی است كه راه اندازی بورس كالا بر مبنای یك تكلیف قانونی بوده است و برپایه قانون، كالا و مواد اولیه واسطه ای به بورس كالا سپرده می گردد و این تنها تجربه ایران نبوده؛ بلكه یك تجربه جهانی به منظور تولید نظم و شفافیت در دادوستدهاست.
مقیمی اضافه كرد: هدف اصلی راه اندازی بورس كالا در اقتصاد، شفاف سازی است و با همین هدف هم مواد اولیه وارد بورس شده تا واحدهای تولیدی از مرجعی رسمی به نام بورس كالا نیاز خویش را تامین كنند.

1397/10/11
23:22:36
5.0 / 5
4640
تگهای خبر: اقتصاد , تجارت , تولید , خرید
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه