واحدهای تولیدی هنوز برای دریافت شكر با مشكل مواجه اند

واحدهای تولیدی هنوز برای دریافت شكر با مشكل مواجه اند نیو باكس: دبیر انجمن صنایع بیسكویت، شیرینی و شكلات با اشاره به مشكلات واحدهای تولیدی این صنعت در زمینه تأمین شكر و روغن اظهار داشت كه واحدهای تولیدی هنوز برای دریافت شكر با مشكل مواجهند و این ماده اولیه همچنان كمیاب است.


جمشید مغازه ای در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینكه قیمت شكر در مقاطعی به كیلویی ۹، ۰۰۰ تومان رسید، اظهار داشت: بارندگی در ماه های آذر و دی در مناطق خوزستان، برداشت چغندر را با مشكل مواجه كرد و پس از آخر فصل برداشت چغندر، كارخانه ها با كمبود شكر و افزایش قیمت آن مواجه گشتند.
مغازه ای با اشاره به عرضه محموله ۴۰ هزار تنی شكر دولتی به واحدهای تولیدی بیسكویت، شیرینی و شكلات در اسفند سال قبل (۱۳۹۷) خاطرنشان كرد: یك محموله شكر دولتی هم در آستانه ماه مبارك رمضان به این صنعت تخصیص داده شد كه قسمت اعظم آن هنوز به دست ما نرسیده است؛ چونكه حواله های شكر خوزستان زیاد است و امكانات حمل و بارگیری در این استان به تعداد حواله هایی كه صادر شده نیست و حمل محموله ها به كندی صورت می گیرد.
به قول دبیر انجمن صنایع بیسكویت، شیرینی و شكلات، كمبود شكر سبب كاهش تولید در واحدهای تولیدی این صنعت شده؛ به صورتی كه بیشتر واحدها با كمترین توان و تنها در یك شیفت فعالیت می نمایند.

كمبود روغن پالم؛ مشكل دیگر تولید شیرینی و شكلات
ایشان در ادامه از مشكلاتی در زمینه تأمین روغن در این صنعت اطلاع داد و اظهار نمود: اخیراً قیمت روغن جامد در حلب های ۱۶ كیلویی به ۱۵۰ تا ۱۶۰ هزار تومان رسیده بود، اما با موافقت سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان قیمت این محصول از حدود ۹۰ هزار تومان به ۱۲۲ هزار تومان رسید و وضعیت تا حدودی بهتر شد.
مغازه ای یكی از علل بروز مشكل در زمینه تأمین روغن مورد نیاز این صنعت را كمبود روغن پالم ابراز كرد و اظهار داشت: از سوی دیگر قیمت تمام شده روغن در واحدهای تولیدی از قیمت قبلی روغن كه از جانب سازمان حمایت تعیین شده بود، بیشتر بود كه این مسئله سبب بروز مشكلاتی در زمینه تأمین روغن مورد نیاز صنعت بیسكویت، شیرینی و شكلات شده بود.
به گزارش نیو باكس به نقل از ایسنا، اواخر سال قبل بود كه یك دفعه بازار با افزایش نرخ شكر روبه رو شد و قیمت این محصول در سطح سوپرماركت ها و خورده فروشی های سطح محلات به حدود كیلویی ۱۰ هزار تومان رسید.
بعد از آن مسؤولان مربوطه از انجام اقداماتی برای تأمین نیاز بازار از راه تولید داخل و واردات خبر دادند كه همچون آنها عرضه شكر با نرخ تنظیم بازاری ۳۵۰۰ تومانی بود كه مجموعه این اقدامات سبب آرام شدن بازار شكر و تعدیل قیمت ها در سطح بازار شد.
منبع:

1398/04/22
15:38:40
5.0 / 5
4880
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه