گمرك آزادلو گرمی دوباره فعال می گردد

گمرك آزادلو گرمی دوباره فعال می گردد نیو باكس: اردبیل -ایرنا- نماینده گرمی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: گمرك ازادلوی گرمی كه چند مدت است غیر فعال مانده با پیگیری های بعمل آمده فعالیت خویش را از سر می گیرد.


میر حمایت میرزاده روز شنبه در آئین افتتاح فاز اول كارخانه شیرآلات قهرمان در گرمی اضافه كرد: گرمی مغان از محرومیت رنج می برد و با پیگیری های بعمل آمده این شهرستان با تولید طرح های اشتغالزا از محرومیت خارج می گردد.
وی افزود: در گذشته دست هایی برای حذف گمرك آزادلو، حذف گردنه لنگان و تعطیلی زایشگاه گرمی در كار بود كه باید این افراد توسط دستگاه قضایی شناسایی و برخورد قانونی با آنها صورت گیرد.
وی راه اندازی دوباره این طرح ها را ضروری دانست و اضافه كرد: اصلاح جاده گردنه لنگان یكی از خواسته های اصلی مردم است و برای برآوردن این خواسته ها مسئولان مربوطه اقدام جدی داشته باشند.
نماینده گرمی در مجلس شورای اسلامی بااشاره به افزایش صنایع بسته بندی محصولات كشاورزی در گرمی بیان كرد: عسل، زعفران، برنج و انواع گیاهان دارویی در این شهرستان بصورت بسته بندی تولید و روانه بازار می گردد كه این نشان از استعداد و ظرفیت بالای كشاورزی در این شهرستان است.
رئیس كل دادگستری استان اردبیل هم در این مراسم اظهار داشت: مشكل اصلی در استان بیكاری است و دستگاه قضایی همگام با دستگاه های اجرایی جهت رونق تولید و اشتغال در استان كار های بزرگی را انجام داده است.
حجت الاسلام محمدی علی قاصدی فعالیت كمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاری در استان را یاددآور شد و اضافه كرد: این كمیته در سال های اخیر فعال شده بطوریكه در این كمیته مشكلات 260 واحد تولیدی بررسی و رفع موانع شده است.
وی با اشاره به اینكه یكی از تكالیف ما رفع موانع تولید و اشتغال است اضافه كرد: بانك ها مانع سرمایه گذاری در استان اردبیل هستند كه لازم است دولت حمایت بانك ها از سرمایه گذاران را جلب كند.
كارخانه شیرآلات قهرمان در سال 88 كلنگ زنی و عملیات اجرایی آن در سال 90 آغاز شد.
با آغاز به كار دولت تدبیر و امید عملیات احداث كارخانه از سال 93 شتاب گرفت و هم اكنونبا افتتاح فاز اول آن 700 نفر به صورت مستقیم مشغول بكار شده و 400 نفر هم به صورت غیر مستقیم فرصت شغلی یافته اند.
ظرفیت تولید این كارخانه هم اكنون 600 هزار عدد شیرآلات معمولی و یك میلیون عدد شیرآلات اهرمی در سال می باشد.
در فازهای بعدی این كارخانه میزان اشتغال كارخانه به سه هزار نفر و تولید آن هم به یك میلیون و 200 هزار عدد شیرآلات معمولی و 2 میلیون عدد شیرآلات اهرمی افزایش خواهد یافت
خبرنگار: یعقوب شاددل**انتشاردهنده: عارف شیرزاد
7110/ 1257


1396/10/16
22:23:57
5.0 / 5
4883
تگهای خبر: بانك , بسته بندی , تولید
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه