رئیس اتاق بازرگانی تهران: كارآفرینی كلید عبور از بحران اقتصادی می باشد

رئیس اتاق بازرگانی تهران: كارآفرینی كلید عبور از بحران اقتصادی می باشد نیو باكس: تهران - ایرنا - رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی تهران امید و كارآفرینی را كلید عبور از بحران اقتصادی دانست و اظهار داشت: امروز لازمه شور و نشاط جامعه، رفتن به سمت كارآفرینان است و باید كار را به اهل آن و صاحبان كسب و كار سپرد.


به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، مسعود خوانساری كه روز دوشنبه در دومین دوره آیین اهدای نشان امین الضرب در تالار وحدت سخن می گفت، تصریح كرد: امروز و با وجود ركود اقتصادی، اما كارخانه های بخش خصوصی برای جوانان ایرانی كارآفرینی كرده و اشتغال می آفرینند، بیمه و مالیات به خزانه واریز می كنند و ارز صادراتی به كشور وارد می كنند.
وی اضافه كرد: بخش خصوصی با دسترنج خود و بدون سرمایه رانتی به خلق حماسه مشغولند و كارخانه های بخش خصوصی امروز باید به نمایشگاهی برای تلاش و خلاقیت تبدیل گردد.
رئیس اتاق تهران خاطرنشان كرد: مردم ایران، امید و زندگی شرافتمندانه و جوانان ایرانی الگو می خواهند؛ امید یعنی كارآفرینی توانسته با وجود تحریم ها به تولید كالا و خلق نشان تجاری بپردازند.
خوانساری تصریح كرد: امروز چشم بخش خصوصی به دولتی است كه با آرای مردم و شعار بهبود فضای كسب و كار، تدبیر، خرد و رانت زدایی برآمده و درخواست داریم آحاد مسئولان و رسانه ها صدای رسای كارآفرینان باشند.
به گزارش نیو باكس به نقل از ایرنا، آیین دومین دوره اهدای نشان كارآفرینی امین الضرب به مناسبت 134 سالگی تاسیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی تهران امروز دوشنبه در محل تالار وحدت شروع شد.
در این آیین كه با حضور محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت، محمود حجتی وزیر جهاد كشاورزی، غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی ایران، مسعود خوانساری رئیس اتاق بازرگانی تهران در حال برگزاری است، تندیس امین الضرب به سه نفر و نشان امین الضرب به هفت نفر از برترین های كارآفرینی، افراد خلاق در عرصه كار و پیشكسوتان اهدا می گردد.
هدف از برگزاری این همایش، تولید روحیه امید و كارآفرینی در جامعه به كمك نسل جوان است كه این هدف با انتخاب كارآفرینان و پیشكسوتان كه در سال های گذشته نسبت به كارآفرینی و تولید خلاقیت اقدام كرده اند، دنبال می گردد.
شیوه انتخاب برترین های این مراسم به این صورت بوده كه در وهله نخست اطلاع رسانی با استفاده از تارنمای اتاق تهران به بنگاه های بزرگ برای اعلام اسامی كارآفرینان برتر صورت گیرد.
با وصول بیش از 300 پیشنهاد به این اتاق، هیات داوران متشكل از 15 نفر از برگزیدگان بخش خصوصی به صورت غیرمتمركز به داوری نفرات پرداخت و انتخاب بر مبنای شاخص های جهانی نظیر حجم تجارت، كارآفرینی، میزان صادرات و غیره انجام شده است.
برپایه این گزارش، زندگی نامه افرادی كه سال قبل حائز برترین ها شدند به صورت كتاب نگاشته شده و در این مراسم رونمایی می شود؛ همینطور تمبر صد و سی و چهارمین سالگرد تاسیس اتاق تهران ضرب شده كه با عنوان «تمبر امین الضرب» رونمایی می گردد.
به گزارش نیو باكس به نقل از ایرنا، پارلمان بخش خصوصی كه امسال صد و سی و چهارمین سال حضور خویش را در اقتصاد ایران جشن می گیرد، با تلاش امین الضرب یكی از تجار دوران قاجار متولد شد؛ برخی منابع ثروت امین الضرب را در آن دوران، 25 میلیون تومان تخمین زده اند.
وی در دوره مظفرالدین شاه، اولین دستگاه تولید برق را از روسیه خرید و بدین سان اولین بار برق توسط بخش خصوصی وارد ایران شد و جایگزین گاز شد و بنابراین به محمدحسین امین الضرب «پدر برق ایران» لقب داده اند.

اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام: IRNAeco@
اقتصام* 3065*2025
خبرنگار: محمد ملك دار *ناشر: لیلا جودی


1396/10/18
14:47:04
5.0 / 5
4915
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه