یك مقام مسئول خبر داد؛

مهلت كشاورزان برای تحویل گندم به مراكز خرید تا اختتام شهریور

مهلت كشاورزان برای تحویل گندم به مراكز خرید تا اختتام شهریور به گزارش نیو باكس معاون شركت بازرگانی دولتی ایران اظهار داشت: كشاورزان تا اختتام شهریورماه می توانند گندم خودرا به مراكز خرید تحویل دهند.به گزارش نیو باكس به نقل از صدا و سیما، حسن حنان گفت: طرح عملیات خرید تضمینی گندم همه سال به مدت شش ماه یعنی از شروع فروردین تا اختتام شهریور در كشور انجام می شود.
وی با اشاره به اینكه اگر بازگشت كننده ای به مراكز خرید گندم وجود داشته باشد این زمان قابل تمدید خواهد بود، اضافه كرد: مطابق ابلاغیه وزیر جهاد كشاورزی، ​ مهلت تحویل گندم از طرف كشاورزان به دولت، تا اختتام شهریور تمام می شود.
معاون بازرگانی داخلی شركت بازرگانی دولتی ایران افزود: كشاورزانی كه تابحال امكان تحویل گندم به مراكز خرید برای آنان وجود نداشته است طی یك هفته مانده تا اختتام شهریور می توانند محصول خودرا تحویل دهند.
حنان افزود: برای مصرف داخلی در سه بخش صنف، صنعت و خانوار تاپایان سال جاری و حتی ماه هایی از سال آینده در بحث تامین گندم مشكلی نخواهیم داشت.
معاون بازرگانی داخلی شركت بازرگانی دولتی ایران اظهار داشت: امكان دارد برای تامین ذخایر راهبردی گندم نیاز به واردات باشد البته این مساله هنوز در حال بررسی است.
این مقام مسئول با اشاره به اینكه دولت تا امروز، ​ هفت میلیون و ۷۰۰ هزار تن گندم در چارچوب یك هزار و ۱۵۰ مركز به صورت تضمینی از كشاورزان خریداری نموده است، افزود: بهای این میزان گندم مورد خریداری ۱۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان بوده كه تا هفته گذشته ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به گندمكاران پرداخت شده است.
حنان افزود: سال قبل قیمت خرید تضمینی برای گندم معمولی از طرف شورای عالی اقتصادی به ازای هركیلوگرم یك هزار و ۷۰۰ تومان تصویب و اجرایی شد.
وی اظهار داشت: طبق قانون، قیمت خرید تضمینی گندم برای كشت سال آینده باید تاپایان شهریور هر سال تعیین، تصویب و ابلاغ شود.
معاون بازرگانی داخلی شركت بازرگانی دولتی ایران اضافه كرد: وزارت جهاد كشاورزی پیشنهاد نرخ خرید تضمینی گندم برای سال آینده را به شورای عالی اقتصاد تقدیم كرد اما هنوز تصویب نشده است.


منبع:

1398/06/24
21:37:35
5.0 / 5
4559
تگهای خبر: اقتصاد , بازرگانی , خرید , شركت
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه