معاون فنی گمرك خبر داد

ترخیص موبایل های پستی از گمرك كلید خورد

ترخیص موبایل های پستی از گمرك كلید خورد به گزارش نیو باكس معاون فنی و امور گمركی گمرك ایران اظهار داشت: مشكل ترخیص موبایل هایی كه به صورت پستی به گمرك امام خمینی (ره) ارسال شده بود، برطرف شده و صاحبان كالا می توانند نسبت به تحویل اقدام نمایند.به گزارش نیو باكس به نقل از گمرك ایران، مهرداد جمال ارونقی گفت: مشكل ترخیص موبایل هایی كه به صورت پستی به گمرك امام خمینی (ره) ارسال شده بود، برطرف شده و صاحبان كالا می توانند با انجام تشریفات قانونی، نسبت به تحویل محموله هایشان اقدام نمایند.
معاون فنی و امور گمركی گمرك ایران اضافه كرد: مقرر شد گمركات با استفاده از بستر سامانه جامع گمركی نسبت به ترخیص كالاهایی كه بوسیله پست وارد می شوند، اقدام نمایند. بدین سبب برای ترخیص اقلامی كه بوسیله گمرك فرودگاه امام وارد شده اند، مشكل خاصی وجود ندارد.
وی اشاره كرد: گمركات موظف می باشند معافیتی را كه در بخشنامه اجرایی مقررات صادرات و واردات ذكر شده لحاظ كنند، معافیتی كه برای هر فرد، سالی یك دفعه اعمال می شود.
لازم به ذكر است، طبق قوانین، ترخیص كالاهایی كه بوسیله پست وارد می شود، به استثنای اقلامی كه ورود آنها از نظر شرعی یا قانونی ممنوع باشد مشروط بر اینكه جنبه تجای پیدا نكند تا ارزش حداكثر ۵۰ دلار به نام هر فرد بدون پرداخت حقوق گمركی و سود بازرگانی و بدون مطالبه كارت بازرگانی و مجوزهای مقرر در جدول مقررات صادرات و واردات بلامانع است.
همچنین ارسال كالا بوسیله پست نیز با حفظ جنبه غیرتجاری به استثنای كالاهایی كه شرعا یا از لحاظ قانونی ممنوع الصدور هستند، بدون مطالبه كارت بازرگانی و مجوز صدور به هر میزان از لحاظ قیمت با رعایت سایر مقررات مجاز است. همین طور سقف میزان كالای خارجی قابل ارسال بوسیله پست حداكثر ۸۰ دلار برای هر فرد است.
اگر ورود و صدور برخی كالاها از این طریق به صورت جریان تجاری تبدیل گردد، وزارت صنعت، معدن و تجارت می تواند با هماهنگی وزارت ارتباطات، لیست كالاهای مذكور را برای جلوگیری از ترخیص یا خروج به گمرك اعلام نماید.

1398/06/27
14:52:50
5.0 / 5
4378
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه