گزارشی از بازار كیف و كوله در آستانه بازگشایی مدارس

خودنمایی كوله پشتی های آمریكایی 2 میلیونی در بازار تهران!

خودنمایی كوله پشتی های آمریكایی 2 میلیونی در بازار تهران! نیو باكس: سه روز دیگر باردیگر صدای زنگ مدرسه ها بلند می شود و این روزها معمولا دانش آموزان در تكاپوی خرید وسایل مورد نیاز خود هستند.


به گزارش نیو باكس به نقل از ایسنا، با توجه به این در بررسی میدانی صورت گرفته، بازار كیف و كوله پشتی در خیابان منوچهری تهران چندان شلوغ نیست.
نخستین فروشنده ای كه با او همكلام شدیم از كاهش حدود ۵۰ درصدی مشتریان خود نسبت به سال قبل اظهار داشت: " امسال از یك مدل، ۲۰۰ كوله پشتی برای فروش آوردم اما توانستم فقط یكی از آنها را بفروشم؛ این در شرایطی است كه سال قبل اوضاع فروش خیلی بهتر بود."
قیمت كوله پشتی های مختلف در این فروشگاه بین ۳۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان است. فروشنده می گوید كه قیمت ها نسبت به سال قبل ۲۰ تا ۱۰۰ درصد افزایش یافته است. بگفته او كوله پشتی هایی با برند خاص به قیمت دو میلیون تومان هم در این بازار پیدا می شود.
در مغازه بعدی كه كیف هایی با طرح های مختلف كودكانه نیز در آن به چشم می خورد، قیمت كوله پشتی از ۱۲۰ تا ۴۲۰ هزار تومان متغیر است. فروشنده این مغازه می گوید: "برندهای خاص آمریكایی در بازار حدود دو میلیون تومان قیمت دارند."
وی در پاسخ به اینكه چگونه جنس آمریكایی به كشور وارد شده است، می گوید كه " این برندها قبلا در ایران نمایندگی داشتند و جنس هایی كه از قبل مانده حالا در بازار فروخته می شود."
اما فروشنده مغازه بعدی در پاسخ به این پرسش می گوید: "راه برای رسیدن به كالای خارجی زیاد است. برخی از كیف های خارجی بازار، قاچاق هستند و برخی از جنس های قدیمی. اینكه بگوییم همه كالاهای خارجی از گذشته در انبارها بوده یعنی داریم خودمان را گول می زنیم."
بگفته او قیمت كوله پشتی ایرانی و خارجی به ترتیب ۱۲۰ تا ۲۸۰ هزار تومان و ۳۰۰ هزار تا دو میلیون تومان است.
این مغازه دار كمبود كیف به سبب ممنوعیت واردات این كالا و افزایش قیمت ها را همچون دلیلهای خلوت بودن بازار كیف و كوله پشتی می داند: "كوله پشتی جزو مایحتاج ضروری نیست و از جانب دیگر وقتی دخل وخرج ها با هم نمی خواند و با وجود چند برابر شدن هزینه ها، درآمد مردم ثابت است، دانش آموزارن مجبورند از كیف سال قبلی شان استفاده كنند."
به مغازه آخر سر می زنیم و از فروشنده می پرسیم كه آیا فروش امسال مثل سال های گذشته بود؟ و پاسخ او فقط یك كلمه است: "اصلا!"
منبع:

1398/06/29
14:50:37
5.0 / 5
4515
تگهای خبر: بازار , خرید , فروش , قیمت
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه