هزینه مدرسه رفتن چقدر تمام می شود؟

هزینه مدرسه رفتن چقدر تمام می شود؟ به گزارش نیو باكس گزارش های میدانی از بازار لوازم التحریر و سایر وسایل مورد نیاز دانش آموزان نشان داده است كه برای فرستادن یك دانش آموز دبستانی به مدرسه می توانید به صورت میانگین ۲۶۹ هزار تومان هزینه كنید.


به گزارش نیو باكس به نقل از ایسنا، در آستانه بازگشایی مدارس نگاهی داشتیم به قیمت انواع ابزار و لوازم مورد نیاز دانش آموزان، همچون كوله پشتی، لوازم التحریر و روپوش مدرسه.
گزارش های میدانی در آستانه بازگشایی مدارس نشان داده است كه دانش آموزان می توانند برای تهیه كوله پشتی ایرانی ۱۲۰ تا ۲۸۰ هزار تومان و كوله پشتی خارجی ۳۰۰ هزار تومان تا دو میلیون تومان هزینه كنند.
همینطور برای خرید و پر كردن یك جامدادی (شامل مداد مشكی و قرمز، اتود، پاك كن، تراش، خودكار آبی و قرمز و خط كش) حداقل حدود ۱۷هزار تومان و حداكثر ۲۱۸ هزار تومان پول لازم است.
رئیس اتحادیه خیاطان هم قیمت روپوش مدرسه دخترانه و پسرانه كه از پارچه مناسب در دوخت آنها استفاده شده باشد را برای پایه ابتدایی، حدود ۱۳۲ و ۱۵۲ هزار تومان اعلام و اضافه كرده كه قیمت روپوش دخترانه در مقطع راهنمایی ۱۳۵ و ۱۶۵ هزار تومان و در مقطع دبیرستان ۱۴۲ و ۱۷۵ هزار تومان، قیمتی "منصفانه" است.
در این شرایط بررسی هزینه های یاد شده نشان داده است كه برای فرستادن یك دانش آموز دبستانی به مدرسه به صورت میانگین ۲۶۹ هزار تومان باید هزینه كرد. حداكثر هزینه هم در این بازار برپایه برآوردهای یاد شده حدود دو میلیون و ۳۷۰ هزار تومان است.1398/06/30
20:34:59
5.0 / 5
4504
تگهای خبر: ابزار , بازار , خرید , قیمت
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه