در گزارش نیو باكس عنوان شد:

سامانه رهگیری دخانیات عملیاتی شد، شركت ملی دخانیات همكاری كرد

سامانه رهگیری دخانیات عملیاتی شد، شركت ملی دخانیات همكاری كرد به گزارش نیو باكس سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز با اشاره به اینكه مقاومت شركت ملی دخانیات در پیادهسازی سامانه رهگیری و ردیابی كالاهای دخانی برطرف شده، اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم سامانه را امسال عملیاتی نماییم.حمیدرضا دهقانی نیا در گفتگو با خبرنگار مهر، در ارتباط با سامانه رهگیری و ردیابی كالاهای دخانی، گفت: یكی از موانع اصلی پیشبرد برنامه پیشگیری و مبارزه با قاچاق كالاهای دخانی، عدم همكاری شركت دخانیات ایران بعنوان یكی از اعضای انجمن تولیدكنندگان، واردكنندگان و صادركنندگان محصولات دخانی، در اجرای طرح رهگیری و ردیابی كالاهای دخانی بوده است.
سخنگوی ستاد مركزی مبارزه با قاچاق كالا و ارز اضافه كرد: با پیگیری های صورت گرفته، مقاومت شركت ملی دخانیات شكسته شد و این شركت مبادرت به همكاری برای پیشبرد اهداف پیش بینی شده در قانون كرده است و هم اكنون، سامانه رهگیری و ردیابی كالاهای دخانی كاملا آماده شده و به مراحل خوبی رسیده است كه امیدواریم امسال بتوانیم، سامانه در رابطه با آنرا عملیاتی نماییم.
وی افزود: در لایه های این سامانه، همكاری شركت ملی دخانیات، مركز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات كشور و وزارت صنعت، معدن و تجارت از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.
دهقانی نیا اشاره كرد: نكته مهم این است كه در كنار سامانه رهگیری و ردیابی كالاهای دخانی، دو، سه سیستم دیگر برای دخانیات داریم كه باید كنار هم قرار گیرند تا سوژه رهگیری دخانیات نهایی شود و پروسه به صورت مطلوب طی شود.
این مقام مسئول با اشاره به قاچاق سیگار، گفت: سیگار جزو كالاهای اولویت دار در حوزه قاچاق نیست؛ برای اینكه هم واردات این محصول ممنوع می باشد و هم مطابق با قانون تولید داخل انجام می شود.
وی اضافه كرد: بدین سبب موضوعیت قاچاق سیگار در مقایسه با سال های قبل، چندان مورد اهمیت واقع نمی گردد.
منبع:

1398/07/11
12:15:54
5.0 / 5
4268
تگهای خبر: تجارت , تولید , شركت , صنعت
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه