نامه سندیكای صنعت مخابرات به شورای نگهبان پیرامون وزارت بازرگانی

نامه سندیكای صنعت مخابرات به شورای نگهبان پیرامون وزارت بازرگانی نیو باكس: متن نامه سندیكای صنعت مخابرات ایران به سخنگوی شورای نگهبان پیرامون بررسی دقیق مصوبه تشكیل وزارت تجارت و خدمات بازرگانی منتشر گردید.به گزارش نیو باكس به نقل از مهر، سندیكای صنعت مخابرات ایران طی درخواستی از شورای نگهبان، خواهان بررسی بیشتر این مساله شده است.
در جریان تشكیل وزارت بازرگانی، حواشی بسیاری به وجود آمد. برخی با فعالیت وزارت خانه ای تحت عنوان وزارت بازرگانی چندان موافق نیستند. به اعتقاد آنها بازرگانی و تجارت باید در كنار هم قرار بگیرد كه صنعت مخابرات ایران همچون مخالفان تشكیل این وزارتخانه است.
در نامه دبیر و عضو هیئت عضو مدیره سندیكا آمده است، با توجه به مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی در مورد تفكیك بخش تجارت از وزارت صنعت، معدن و تجارت و تشكیل وزارت تجارت و خدمات بازرگانی نظر این سندیكا كه تشكل تولیدی و خدمات فنی مهندسی در حوزه صنعت مخابرات می باشد به شرح زیر تقدیم می گردد:
۱. بخش های بازرگانی و تجارت باید در كنار بخش تولید باشد، این اصل مورد قبول جامعه جهانی است كه تحت عنوان نظام یكپارچه دنبال می شود.
۲. در این سیستم یكپارچه تمام زنجیره های تولید تا رسیدن به دست مصرف كننده صادرات، واردات، تامیننهاده ها همه توسط یك بخش مدیریت می شود.
۳. تشكیل وزارت تجارت و خدمات بازرگانی خصوصاً در شرایط تحریم، سبب بروز لطمه های زیادی در اقتصاد كشور خواهد شد.
۴. همچون این لطمه ها می توان به افزایش واردات، نیاز به ارز بیشتر، تضعیف تولید، كاهش اشتغال، كندی در خوداتكایی صنعتی، اشاره نمود.
با عنایت به مراتب فوق سندیكای صنعت مخابرات ایران از شورای محترم نگهبان انتظار دارد در سال رونق تولید و به منظور آمادگی بیشتر برای مقابله با تحریم های خارجی، تصمیمات مقتضی مبذول بفرمایید.منبع:

1398/07/15
11:36:55
5.0 / 5
4539
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه