یك مقام مسئول اعلام كرد:

سرمایه در گردش موردنیاز بخش صنعت، بیشتر از 360 هزار میلیارد تومان

سرمایه در گردش موردنیاز بخش صنعت، بیشتر از 360 هزار میلیارد تومان به گزارش نیو باكس مدیركل دفتر امور اقتصادی و سیاست های تجاری وزارت صنعت، معدن و تجارت عنوان كرد: سرمایه در گردش موردنیاز بخش صنعت در سال 98 بیشتر از 360 هزار میلیارد تومان است.


به گزارش نیو باكس به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، احمد تشكینی اظهار داشت: نسبت تسهیلات سرمایه در گردش اعطایی به تسهیلات سرمایه در گردش موردنیاز بخش صنعت و معدن طی دوره ۹۶-۱۳۹۳، بطور متوسط حدود ۷۵ درصد بوده است و این به آن مفهوم است كه حدود ۷۵ درصد از سرمایه در گردش مورد نیاز این بخش، طی دوره مذكور توسط سیستم بانكی تامین شده است.
مدیركل دفتر امور اقتصادی و سیاست های تجاری وزارت صنعت، معدن و تجارت اضافه كرد: نسبت مذكور در سال ۱۳۹۷ به ۵۷ درصد كاهش یافته است كه نشان می­ دهد ۵۷ درصد از سرمایه در گردش مورد نیاز بخش صنعت و معدن در این سال، توسط سیستم بانكی تامین شده؛ البته عمده دلیل این كاهش آن است كه در سال ۱۳۹۷ میزان تسهیلات اعطایی ۲۰ درصد بوده؛ ولی هزینه های تولید ۶۵ درصد رشد داشته است.
وی اظهار داشت: سرمایه در گردش موردنیاز بخش صنعت در سال ۱۳۹۸ برای حفظ وضعیت موجود ۳۶۱ هزار میلیارد تومان برآورد شده است كه نیازمند پشتیبانی نظام بانكی جهت تامین این حجم از منابع با هدف حفظ تولید و اشتغال كشور است.
گفتنی است سرمایه در گردش اعطایی به بخش صنعت و معدن در ۴ ماهه نخست سال ۱۳۹۸ معادل ۴۹ هزار میلیارد تومان بوده است.


منبع:

1398/07/30
19:23:40
5.0 / 5
4811
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , تجارت , تسهیلات
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه